• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Gorzów: Miastu brakuje 100 mln zł na prowadzone inwestycje

28 kwietnia 2022, 11:45
fot. Marcin Kluwak
Obecna sytuacja w kraju – szalejąca inflacja, wzrost ceny paliw, materiałów budowlanych i energii powodują konieczność renegocjacji kontraktów z firmami, które prowadzą obecnie inwestycje na ternie Gorzowa. Okazuje się, że inwestycje mogą być droższe nawet o 100 mln zł. Problem w tym, że miasto nie ma takich pieniędzy i będzie musiało szukać oszczędności.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 27 kwietnia prezydent Jacek Wójcicki poinformował, że miasto ma problemy finansowe związane z obecnie prowadzonymi inwestycjami.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

- Inflacja, wzrost cen paliw, ceny energii i materiałów budowlanych powodują konieczność renegocjacji kontraktów z firmami, które prowadzą obecnie inwestycje na terenie Gorzowa. Obecnie zbieramy informacje na temat wzrostu kosztów kontaktów. Chodzi tutaj m.in. o budowę hali sportowej czy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Myślę, że jeżeli zamkniemy się w kwocie 100 mln zł, to będzie dobrze. Może to jednak być więcej – mówił podczas sesji prezydent Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jak przyznał prezydent Gorzowa, kredyty i zobowiązania, które drożeją ze względu na inflację powodują ogromne koszty. Ponadto największym problemem jest obecnie to, że miasto nie ma tych brakujących 100 mln zł.

- Największy problem dzisiaj jest taki, że nie mamy nawet złotówki na zwiększenie finansowania tych zadań. W związku z tym musimy spojrzeć na budżet odpowiedzialnie i zrezygnować z niektórych inwestycji. Pierwsze kroki już zrobiliśmy, rezygnując z budowy węzła przesiadkowego. Przed nami kolejne bardzo trudne decyzje. Budowa hali sportowej czy CEZiBu to są inwestycje, które musimy dokończyć. Nie możemy dopuścić do tego, że obecny wykonawca schodzi z placu budowy i wchodzi na niego nowa firma, to robi tę inwestycję po nowych kosztach i to absolutnie nie jest opłacalne – opowiada prezydent Wójcicki.

O tym, że budowa hali widowiskowo-sportowej będzie droższa i zostanie później wybudowana informowaliśmy już na początku kwietnia w artykule "Hala widowiskowo-sportowa będzie droższa i zostanie później wybudowana". Wówcza prezes "Słowianki" Joanna Kasprzak-Perka mówiła o tym, że inwestycja będzie droższa o kilka lub nawet kilkanaście milionów złotych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości