Wiadomości

Gorzów: Miastu brakuje 100 mln zł na prowadzone inwestycje

28 kwietnia 2022, 11:45
fot. Marcin Kluwak
Obecna sytuacja w kraju – szalejąca inflacja, wzrost ceny paliw, materiałów budowlanych i energii powodują konieczność renegocjacji kontraktów z firmami, które prowadzą obecnie inwestycje na ternie Gorzowa. Okazuje się, że inwestycje mogą być droższe nawet o 100 mln zł. Problem w tym, że miasto nie ma takich pieniędzy i będzie musiało szukać oszczędności.

Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 27 kwietnia prezydent Jacek Wójcicki poinformował, że miasto ma problemy finansowe związane z obecnie prowadzonymi inwestycjami.

- Inflacja, wzrost cen paliw, ceny energii i materiałów budowlanych powodują konieczność renegocjacji kontraktów z firmami, które prowadzą obecnie inwestycje na terenie Gorzowa. Obecnie zbieramy informacje na temat wzrostu kosztów kontaktów. Chodzi tutaj m.in. o budowę hali sportowej czy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Myślę, że jeżeli zamkniemy się w kwocie 100 mln zł, to będzie dobrze. Może to jednak być więcej – mówił podczas sesji prezydent Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jak przyznał prezydent Gorzowa, kredyty i zobowiązania, które drożeją ze względu na inflację powodują ogromne koszty. Ponadto największym problemem jest obecnie to, że miasto nie ma tych brakujących 100 mln zł.

- Największy problem dzisiaj jest taki, że nie mamy nawet złotówki na zwiększenie finansowania tych zadań. W związku z tym musimy spojrzeć na budżet odpowiedzialnie i zrezygnować z niektórych inwestycji. Pierwsze kroki już zrobiliśmy, rezygnując z budowy węzła przesiadkowego. Przed nami kolejne bardzo trudne decyzje. Budowa hali sportowej czy CEZiBu to są inwestycje, które musimy dokończyć. Nie możemy dopuścić do tego, że obecny wykonawca schodzi z placu budowy i wchodzi na niego nowa firma, to robi tę inwestycję po nowych kosztach i to absolutnie nie jest opłacalne – opowiada prezydent Wójcicki.

O tym, że budowa hali widowiskowo-sportowej będzie droższa i zostanie później wybudowana informowaliśmy już na początku kwietnia w artykule "Hala widowiskowo-sportowa będzie droższa i zostanie później wybudowana". Wówcza prezes "Słowianki" Joanna Kasprzak-Perka mówiła o tym, że inwestycja będzie droższa o kilka lub nawet kilkanaście milionów złotych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości