• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Rusza sprzątanie miejsc parkingowych. Znów będzie wielkie odholowywanie aut?

1 kwietnia 2022, 12:43
fot. archiwum
Po weekendzie rusza akcja sprzątania miejsc parkingowych na terenie Gorzowa. W miejscach gdzie pojawią się zamiatarki, zostaną ustawione znaki zakazu parkowania. Auta, których kierowcy nie zabiorą i będą stały na zakazie, zostaną odholowane.

W ostatnich tygodniach zamiatarki sprzątały ulice miasta po sezonie zimowym. Na pracę zamiatarek, zwłaszcza w nocy skarżyli się w ostatnim czasie mieszkańcy Śródmieścia. Z kolei firma Inneko RCS tłumaczyła, że nie ma takiej pory, aby sprzątanie ulic nie było dla kogokolwiek uciążliwe. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Mieszkańcy skarżą się na hałasującą w nocy zamiatarkę”

Natomiast wraz z początkiem kwietnia, firma Inneko RCS, która odpowiada za utrzymanie dróg, rusza ze sprzątaniem miejsc parkingowych. Wszystko przez to, że w tych miejscach po zimie nagromadziło się sporo piachu i innych zanieczyszczeń, w tym po wyciekach płynów eksploatacyjnych.

W najbliższych dniach zamiatarki pojawią się w Śródmieściu, na os. Górczyn czy na os. Słonecznym. Sprzątanie miejsc postojowych rozpocznie się we wtorek 5 kwietnia na ul. Maczka, Gwiaździstej i Słonecznej. W kolejnych dniach zamiatarki pojawią się m.in. przy ul. Drzymały, Mickiewicza czy Borowskiego.

W miejscach, które będą sprzątane, zostaną ustawione znaki informujące o zakazie parkowania w danych dniach i godzinach. Kierowcy, którzy zignorują ten zakaz będą musieli liczyć się z tym, że ich samochody zostaną odholowane. - Odholowywane będą wszystkie auta, które naruszają przepisy. Kierowcy mogą zostać ukarani mandatem lub zostać pouczeni. Ponadto muszą liczyć się z opłatą za wywóz auta oraz za postój samochodu na parkingu pomocy drogowej. Jeżeli w trakcie czynności pojawi się kierowca samochodu, wówczas będzie ponosił tylko opłatę za przyjazd lawety – komentuje Bolesław Romańczyk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Gorzowie.

Takich sytuacji w ubiegłym roku było sporo. Ze znakami zakazu nie liczyli się kierowcy, którzy parkowali m.in. przy ul. Dąbrowskiego i Krzywoustego, więc na miejscu pojawiały się lawet gorzowskich pomocy drogowych oraz straż miejska. Wówczas odholowywanych było nawet kilka aut jednocześnie. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Auta blokowały sprzątanie miejsc parkingowych. Zostały odholowane”.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości