Wiadomości

Rusza sprzątanie miejsc parkingowych. Znów będzie wielkie odholowywanie aut?

1 kwietnia 2022, 12:43
fot. archiwum
Po weekendzie rusza akcja sprzątania miejsc parkingowych na terenie Gorzowa. W miejscach gdzie pojawią się zamiatarki, zostaną ustawione znaki zakazu parkowania. Auta, których kierowcy nie zabiorą i będą stały na zakazie, zostaną odholowane.

W ostatnich tygodniach zamiatarki sprzątały ulice miasta po sezonie zimowym. Na pracę zamiatarek, zwłaszcza w nocy skarżyli się w ostatnim czasie mieszkańcy Śródmieścia. Z kolei firma Inneko RCS tłumaczyła, że nie ma takiej pory, aby sprzątanie ulic nie było dla kogokolwiek uciążliwe. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Mieszkańcy skarżą się na hałasującą w nocy zamiatarkę”

Natomiast wraz z początkiem kwietnia, firma Inneko RCS, która odpowiada za utrzymanie dróg, rusza ze sprzątaniem miejsc parkingowych. Wszystko przez to, że w tych miejscach po zimie nagromadziło się sporo piachu i innych zanieczyszczeń, w tym po wyciekach płynów eksploatacyjnych.

W najbliższych dniach zamiatarki pojawią się w Śródmieściu, na os. Górczyn czy na os. Słonecznym. Sprzątanie miejsc postojowych rozpocznie się we wtorek 5 kwietnia na ul. Maczka, Gwiaździstej i Słonecznej. W kolejnych dniach zamiatarki pojawią się m.in. przy ul. Drzymały, Mickiewicza czy Borowskiego.

W miejscach, które będą sprzątane, zostaną ustawione znaki informujące o zakazie parkowania w danych dniach i godzinach. Kierowcy, którzy zignorują ten zakaz będą musieli liczyć się z tym, że ich samochody zostaną odholowane. - Odholowywane będą wszystkie auta, które naruszają przepisy. Kierowcy mogą zostać ukarani mandatem lub zostać pouczeni. Ponadto muszą liczyć się z opłatą za wywóz auta oraz za postój samochodu na parkingu pomocy drogowej. Jeżeli w trakcie czynności pojawi się kierowca samochodu, wówczas będzie ponosił tylko opłatę za przyjazd lawety – komentuje Bolesław Romańczyk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Gorzowie.

Takich sytuacji w ubiegłym roku było sporo. Ze znakami zakazu nie liczyli się kierowcy, którzy parkowali m.in. przy ul. Dąbrowskiego i Krzywoustego, więc na miejscu pojawiały się lawet gorzowskich pomocy drogowych oraz straż miejska. Wówczas odholowywanych było nawet kilka aut jednocześnie. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Auta blokowały sprzątanie miejsc parkingowych. Zostały odholowane”.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości