• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Stal Gorzów zabiera głos w sprawie organizacji Grand Prix

1 kwietnia 2022, 11:29
fot. archiwum
Władze Gorzowa zrezygnowały z organizacji turnieju Grand Prix na żużlu i powierzyło to zadanie Stali Gorzów. Klub póki co czeka na przekazanie dokumentów i dopiero wówczas będzie mógł podać więcej szczegółów na temat nowych ustaleń co do organizacji zawodów. Ponadto Stal ma dostać od miasta na organizację Grand Prix 1,5 mln zł w ramach promocji miasta poprzez sport.

W czwartek 31 marca portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa zrezygnowały z organizacji rundy Grand Prix, która ma odbyć się 25 czerwca w Gorzowie. Dlatego też miasto wstrzymywało się przez ostatnie tygodnie z popisaniem umowy z firmą Discovery. Zadanie organizacji turnieju Grand Prix zostało powierzone natomiast Stali Gorzów. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Miasto wycofało się z organizacji Grand Prix. Zawodami zajmie się Stal Gorzów".

Zwróciliśmy się o komentarz w tej sprawie do Stali Gorzów. - W tym momencie możemy potwierdzić tylko tyle, że klub Stal Gorzów podejmie się oczywiście organizacji żużlowego Grand Prix w Gorzowie. W związku z tym, że to miasto Gorzów pierwotnie miało być organizatorem SGP czekamy na przekazanie wszystkich dokumentów, które nastąpi w przyszłym tygodniu i wtedy będziemy mogli podać więcej szczegółów odnośnie nowych ustaleń. Rozumiemy sytuację, w jakiej obecnie znalazło się miasto i razem znaleźliśmy najlepsze rozwiązanie. Najważniejsze jest to, że Grand Prix w Gorzowie się odbędzie – komentuje Michał Wasilewski, rzecznik prasowy Stali Gorzów.

Aby Stal mogła zorganizować czerwcową rundę Grand Prix, władze Gorzowa chcą przekazać klubowi 1,5 mln zł na promocję miasta poprzez sport. Jednak, aby pieniądze mogły trafić do Stali, muszą się na to najpierw zgodzić gorzowscy radni. Uchwała w tej sprawie ma zostać poddana pod głosowanie podczas najbliższej Sesji Rady Miasta, która ma się odbyć we wtorek 5 kwietnia. Jeżeli radni się zgodzą, to klub otrzyma 1,5 mln zł jako dotację. Jednak koszty organizacji turnieju są o wiele wyższe. W ubiegłym roku szacowano, że czerwcowy turniej to koszt 2 mln 363 tys. zł. Tym samym klub musiałby pozyskać jeszcze na ten cel 863 tys. zł. Jednak wówczas kurs euro był zdecydowanie niższy, niż obecnie. Dlatego też koszty organizacji Grand Prix będą o wiele wyższe. Skąd zatem Stal Gorzów weźmie pieniądze na organizację Grand Prix? Czy klub będzie szukał wsparcia u sponsorów? Tego póki co, klub oficjalnie nie komentuje. 

Warto podkreślić, że tegoroczne rundy cyklu Grand Prix, które odbędą się w Polsce będzie można oglądać na kanale TTV - dostępnym w naziemnej telewizji cyfrowej, które należy do Grupy Discovery. Natomiast transmisje wszystkich zagranicznych turniejów Speedway Grand Prix, Speedway U21 World Championship, Speedway U16 World Championship i Speedway of Nations będą dostępne w pakiecie Eurosportu w Playerze, a zawody Speedway U21 World Championship i Speedway U16 World Championship będzie też można oglądać na kanałach Eurosportu. Ponadto po każdej rundzie Speedway Grand Prix na antenach Eurosportu pokazywane będą 40-minutowe skróty.

- Zainteresowanie Speedway Grand Prix w Gorzowie jest bardzo duże. Nieustannie dostajemy zapytania z całej Europy kiedy ruszy sprzedaż biletów na gorzowską rundę. W tym ogromnie trudnym czasie, najpierw związanym z pandemią koronawirusa, a obecnie wojną w Ukrainie sport stał się jednym z przykładów działania fair play i czystej rywalizacji - tak potrzebnych wartości w dzisiejszym świecie. Przypominamy, że w tegorocznej edycji Speedway Grand Prix startować będzie 4 Polaków: Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Paweł Przedpełski i Maciej Janowski. Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek to oczywiście wychowankowie lubuskich klubów. Speedway w Lubuskiem jak i w Polsce jest popularną dyscypliną sportu i jesteśmy przekonani, że gorzowska runda Grand Prix będzie świętem wszystkich fanów żużla. Wszyscy kibice Bartosza Zmarzlika na żywo będą mogli zobaczyć walkę o tytuł indywidualnego mistrza świata także w Gorzowie – opowiada Wasilewski.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości