• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Miasto zaprasza na pierwszy spacer po Gorzowie

1 kwietnia 2022, 09:42
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W sobotnie przedpołudnie 2 kwietnia odbędzie się pierwszy z ośmiu zaplanowanych spacerów po Gorzowie w ramach cyklu „ChodźMY na spacer”. Piesza wycieczka odbędzie się pod hasłem „A, B, C po Gorzowie czyli Katedra i Rynek”. Przewodnikiem będzie tradycyjnie Zbigniew Rudziński. Start godz. 10.

Miasto ruszyło z drugą edycją akcji „ChodźMY na spacer”, czyli tematycznymi spacerami po Gorzowie. - Zeszłoroczna edycja „ChodźMY na spacer” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, więc oczywistym jest, że akcję powtarzamy i w tym roku. Spacery tematyczne po Gorzowie to propozycja dla wszystkich, którzy pod okiem fachowca, szefa oddziału PTTK Ziemia Gorzowska, chcą zapoznać się z zabytkami, historią i atrakcjami Gorzowa – podkreśla Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Pierwszy w tym roku spacer już w sobotę 2 kwietnia, start o godz. 10 na Starym Rynku. Temat przewodni to centrum miasta „ABC po Gorzowie, czyli katedra i rynek”. Przewodnikiem będzie tradycyjnie Zbigniew Rudziński.

W tym roku spacery będą odbywały się raz w miesiącu. Start będzie zawsze o tej samej godzinie i z tego samego miejsca – o godz. 10 ze Starego Rynku. Żeby wziąć udział w spacerze nie trzeba wcześniej zapisywać się czy zgłaszać swojego udziału. Ponadto spacery będą prowadzone bez względu na warunki pogodowe. Jedynym powodem do odwołania i przełożenia wydarzenia będzie intensywna burza i ulewny deszcz w godzinie rozpoczęcia spaceru.

HARMONOGRAM SPACERÓW 2022

- sobota 2 kwietnia - A, B, C po Gorzowie czyli Katedra i Rynek

- sobota 7 maja - Srebrną od Kłodawki do Kaczego Dołka

- sobota 4 czerwca - Wokół Starego Miasta

- sobota 2 lipca - Przez Saharę, Złoty Widok na Koniec Świata (bilety*)

- sobota 6 sierpnia - W parku Złotego Potoku z Polaną Narzeczonych i brzegiem „prawie dzikiej” Warty (bilety*)

- sobota 3 września - Od dębów Jaś i Małgosia po stoki Słowiańskiego Parku

- sobota 1 października - Bulwar Nadwarciański, park i pałac Gustava Schroedera, Cmentarz Świętokrzyski

- sobota 5 listopada - Szlakiem Pauckscha, Bahra i Lutra

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości