• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Miasto wycofało się z organizacji Grand Prix. Zawodami zajmie się Stal Gorzów

31 marca 2022, 12:30
fot. Patryk Stachowiak
Informacje portalu gorzowianin.com potwierdziły się. Władze Gorzowa zrezygnowały z organizacji turnieju Grand Prix na żużlu. Zadanie to zostało powierzone Stali Gorzów, która dostanie od miasta na ten cel 1,5 mln zł – w ramach promocji miasta poprzez sport.

W środę 30 marca portal gorzowianin.com informował nieoficjalnie, że władze Gorzowa chcą wycofać się z organizacji Grand Prix – dlatego też nie podpisały do tej pory umowy z firmą Discovery. Stąd też chcą przekazać Stali Gorzów 1,5 mln zł na promocję miasta poprzez sport, aby to właśnie Stal Gorzów zorganizowała turniej Grand Prix. Natomiast brakujące pieniądze klub miałby pozyskać od sponsorów. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Miasto chce zrezygnować z organizacji Grand Prix? Problemy techniczne i przełożona sesja”.

Dzisiaj, w czwartek 31 marca doniesienia portalu gorzowianin.com potwierdziły władze Gorzowa. Miasto zrezygnowało z organizacji rundy Grand Prix, która miała odbyć się 25 czerwca w Gorzowie. Same zawody się jednak odbędą, a ich organizacją zajmie się Stal Gorzów.

- Od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy z Grupą Discovery i Stalą Gorzów na temat takiego rozwiązania, które byłoby najlepsze dla miasta, dla mieszkańców, dla miłośników tego sportu. Ale przede wszystkim braliśmy pod uwagę sytuację gospodarczą, sytuację jaka jest w kraju i na świecie. Podczas ostatniego spotkania padła propozycja ze strony miasta, aby organizacją Grand Prix zajął się klub Stal Gorzów. Klub wyraził chęć organizacji tego wydarzenia sportowego, a Grupa Discovery to zaaprobowała. Taki sposób organizacji wydarzenia jest korzystniejszy dla budżetu miasta, ponieważ przeznaczamy mniej pieniędzy na turniej. Dzięki temu możemy dodatkowymi środkami wesprzeć działalność innych gorzowskich klubów – tłumaczy Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

To oznacza, że Stal Gorzów otrzyma na organizację Grand Prix 1,5 mln zł jako dotację, w ramach promocji miasta poprzez sport. Oczywiście, o ile uchwałę w tej sprawie poprą radni podczas sesji, która została przeniesiona na wtorek 5 kwietnia.

Jednak koszty organizacji turnieju są o wiele wyższe. W ubiegłym roku szacowano, że czerwcowy turniej to koszt 2 mln 363 tys. zł. Jednak wówczas kurs euro był zdecydowanie niższy, niż obecnie.

Skąd Stal Gorzów weźmie brakujące pieniądze na organizację Grand Prix? Czy klub będzie szukał wsparcia u sponsorów? Czekamy na komentarz w tej sprawie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości