Wiadomości

Miasto chce zrezygnować z organizacji Grand Prix? Problemy techniczne i przełożona sesja

30 marca 2022, 17:19
fot. archiwum
Środowa Sesja Rady Miasta Gorzowa odbywająca się w trybie online nie doszła do skutku przez problemy techniczne i brak transmisji. Radny Wróblewski chciał się zapytać o co chodzi z przekazaniem 1,5 mln zł na promocję miasta poprzez sport. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, władze Gorzowa chcą zrezygnować z organizacji Grand Prix i powierzyć to zadanie Stali Gorzów.

W środę 30 marca po godz. 14 rozpoczęła się Sesja Rady Miasta Gorzowa w trybie online. Wszystko przez to, że w sali sesyjnej mieści się punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Podczas obrad udało się dotrzeć do punktu nr 3 „Wolne wnioski i informacje oraz oświadczenia klubowe”.

Głos chciał zabrać radny Radosław Wróblewski, który chciał się zapytać o co chodzi z uchwałą, która w ostatniej chwili pojawiła się w porządku obrad, a także dlatego te zmiany w budżecie miasta nie były konsultowane wcześniej na komisji. Uchwała dotyczyła przekazania 1,5 mln zł na dotację na promocję miasta poprzez sport oraz 300 tys. zł dotacji na rozwój sportu wyczynowego.

Jednak nikt z mieszkańców, który oglądał transmisję online, nie słyszał pytań radnego Wróblewskiego. Dlatego też obrady zostały przerwane. Niestety nie udało się uporać z usterką i po dwóch godzinach zdecydowano o odroczeniu sesji do wtorku 5 kwietnia do godz. 14 ze względu na problemy techniczne. 

Radni wnioskowali, aby sesja odbyła się w systemie stacjonarnym, ale nie zgodził się na to przewodniczący Rady Miasta Gorzowa. Radni usłyszeli, że nie ma takiej potrzeby, ponieważ sala sesyjna jest zajęta, a inne lokalizacje są trudne logistycznie. - Zdecydowałem o odrodzeniu sesji z powodu problemów technicznych. Uznałem, że skoro tą sesję rozpoczęliśmy w trybie online, to też tak ją będziemy kontyunować. Będziemy szukać lokalizacji, aby kolejna sesja pod koniec kwietnia odbyła się już stacjonarnie – komentuje Jan Kaczanowski, przedowniczący Rady Miasta Gorzowa.

A o co chodzi z uchwałą zmieniającą budżet na 2022 roku, w ramach której ma zostać przekazane 1,5 mln zł na promocję miasta poprzez sport? Według nieoficjalnych informacji do których dotarł portal gorzowianin.com, władze Gorzowa chcą wycofać się z organizacji Grand Prix – dlatego też nie podpisały do tej pory umowy z firmą Discovery. Stąd też chcą przekazać Stali Gorzów 1,5 mln zł na promocję miasta poprzez sport, aby to właśnie Stal Gorzów zorganizowała turniej Grand Prix. Natomiast brakujące pieniądze klub miałby pozyskać od sponsorów. W końcu, w momencie ogłoszenia tego, że Grand Prix wraca do Gorzowa, miasto podało, że organizacja turnieju w 2022 roku wyniesie 2 mln 363 tys. zł. Tym samym klub musiałby pozyskać od sponsorów 863 tys. zł. Natomiast zaoszczędzone przez miasto pieniądze, miałyby trafić do pozostałych klubów sportowych. 

Co dalej w tej sprawie, dowiemy się dopiero we wtorek 5 kwietnia. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości