Wiadomości

W Gorzowie powstanie park handlowy S1. Znajdzie się w dawnym budynku Tesco

23 marca 2022, 16:08
fot. gorzowianin.com
W budynku po dawnym Tesco przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie ruszyły pierwsze prace. Przypuszczenia portalu gorzowianin.com sprawdziły się, ponieważ w budynku powstanie park handlowy S1. Przestrzeń dawnego hipermarketu zostanie podzielona na boksy dostosowane pod konkretnych najemców. Planowane otwarcie to połowa 2023 roku.

Jesienią ubiegłego roku portal gorzowianin.com informował o tym, że budynek po dawnym Tesco przy ul. Górczyńskiej 19 kupiła Grupa Saller. Jest to firma, która kupuje parki handlowe na terenie całej Polski lub buduje całkowicie od podstaw nowe obiekty. W przypadku kupna gotowych obiektów Grupa Saller przebudowuje je i przeprowadza ich gruntowną metamorfozę. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Budynek po Tesco na Górczyńskiej sprzedany. Co tam powstanie?”.

Już wtedy pisaliśmy, że możemy spodziewać się przebudowy budynku po Tesco na park handlowy. Co jakiś czas w tej sprawie otrzymywaliśmy również mnóstwo pytań od naszych czytelników.

Jak się okazało, przypuszczenia portalu gorzowianin.com potwierdziły się. W budynku dawnego Tesco powstanie park handlowy. Firma Europrojekt Delta Saller Polbau złożyła właśnie wniosek o "Przebudowę budynku usługowo-handlowego w zakresie przegród zewnętrznych i podziału na strefy pożarowe" przy ul. Górczyńskiej 19.

- Potwierdzamy, że w budynku, który kupiła nasza firma w Gorzowie powstanie park handlowy. Na początek rozpoczęliśmy od prac wewnątrz budynku, aby móc przygotować obiekt do docelowych prac. Te potrwają do końca sierpnia. Jednocześnie trwają rozmowy z przyszłymi najemcami. Na ten moment nie mogę zdradzić, jakie marki pojawia się w naszym parku handlowym. Docelowo wnętrze obiektu zostanie podzielone na boksy, które zostaną dostosowane pod konkretnego najemcę – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Jacek Zagrabski, pełnomocnik zarządu Saller Group.

A jak będzie nazywał się nowy obiekt i kiedy możemy spodziewać się jego otwarcia? W budynku dawnego Tesco powstanie park handlowy S1 Gorzów. - Wszystkie parki handlowe, które do nas należą, zawsze nazywają się S1. Czasami dodawana jest do nich nazwa miasta. Natomiast otwarcie naszego obiektu przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie planujemy w połowie 2023 roku – komentuje Zagrabski. Niewykluczone, że pojawią się w nim również nowe marki, których do tej pory nie było w Gorzowie.

W międzyczasie w magazynie dawnego Tesco będzie działał magazyn darów. Powstaje on w hali magazynowej budynku, ponieważ jest tam bardzo dużo miejsca i będzie można jednocześnie przechowywać i przepakowywać dary dla uchodźców z Ukrainy. - Oczywiście magazyn będzie mógł się mieścić w danym Tesco do momentu, kiedy inwestor nie ruszy ze swoimi pracami – podkreśla Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. Więcej na temat magazynu darów przeczytasz w artykule „W budynku dawnego Tesco powstaje wielki magazyn darów”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości