• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Kierowcy znów będą mogli jeździć koło Arsenału

22 marca 2022, 09:59
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek 24 marca kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Na czas zamknięcia przejazdu z ul. Jagiełły w Wybickiego, kierowcy będą mogli przejechać ul. Chrobrego koło Arsenału w stronę ul. Sikorskiego.

Przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I, którą zajmuje się firma ZUE i FDO powoli zbliża się do końca. W nocy z czwartku 24 marca na piątek 25 marca wykonawca przystąpi do kolejnych prac w centrum Gorzowa, które będą wiązały się ze zmianą w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Wybickiego i Jagiełły.

- Będą tam prowadzone prace związane z budową brakującego odcinka torowiska. Ten etap potrwa trzy dni, do niedzieli 27 marca włącznie. Natomiast od poniedziałku 28 marca wykonawca planuje wprowadzić organizację ruchu umożliwiającą wykonanie warstwy ścieralnej na ul. Chrobrego i południowej części skrzyżowania – mówi Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Zmiana z czwartku na piątek będzie polegała na zamknięciu bezpośredniego przejazdu na ul. Jagiełły w ul. Wybickiego, czyli relacji wschód - zachód. Udostępniony dla ruchu natomiast zostanie odcinek ul. Chrobrego koło Arsenału, czyli pomiędzy ul. Jagiełły i Sikorskiego.

Kierowcy jadący ul. Wybickiego będą mieli możliwość skrętu w prawo w ul. Chrobrego, zawrócenie na tymczasowym rondzie przy katedrze i mijając „Arsenał” będą mogli skręcić w ul. Jagiełły. Będzie też możliwe przejechanie przez rondo na wprost w kierunku mostu Staromiejskiego oraz w prawo w ul. Sikorskiego.

- Na wschodniej jezdni ul. Chrobrego ruch odbywał się będzie w najbliższy weekend dwukierunkowo tzn. będzie możliwość przejazdu do ul. Sikorskiego czy mostu Staromiejskiego do ul. Jagiełły (wyłącznie prawoskręt), a kierowcy jadący od ul. Jagiełły będą mieli możliwość skrętu w lewo w ul. Chrobrego (nitka wschodnia) i dalej na rondzie przy katedrze będą mogli przejechać prosto w kierunku mostu Staromiejskiego lub w ul. Sikorskiego w stronę ul. Młyńskiej – opowiada Krajczyński.

We wprowadzanym etapie nie będzie możliwości dojazdu do ul. Pocztowej od strony tymczasowego ronda. Zostanie on zapewniony wyłącznie od ul. Wybickiego, poprzez ul. Chrobrego (tak jak to miało miejsce przed przebudową).

Z kolei w poniedziałek 28 marca wykonawca robót ponownie zamknie ul. Chrobrego i przekieruje ruch przez północną część skrzyżowania po nowej nawierzchni. Przywrócony zostanie przejazd między ul. Wybickiego i Jagiełły po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. W tym celu kierowcy jadący ul. Wybickiego od strony ronda Kosynierów Gdyńskich na wysokości restauracji McDonald zostaną przekierowani na jezdnię północną. Od strony Jagiełły zawężenie jezdni nastąpi bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Dąbrowskiego.

Na skrzyżowaniu Chrobrego – Sikorskiego nadal funkcjonować będzie rondo tymczasowe, z którego m. in. będzie możliwy dojazd do ul. Pocztowej (jak w etapach wcześniejszych). Sygnalizacja świetlna nadal działać będzie w programie żółtym migowym. Ta organizacja ruchu według wstępnych założeń wykonawcy będzie obowiązywała do 7 kwietnia.

- Po tym terminie planowane jest uruchomienie wszystkich relacji na skrzyżowaniu w układzie, że dla każdego kierunku otwarty zostanie jeden pas ruchu. Uruchomiona też ma zostać sygnalizacja świetlna w programie trójbarwnym. Planowane jest też przywrócenie poprzednich organizacji ruchu na przyległych ulicach i skrzyżowaniach, np. zlikwidowane zostaną rondo tymczasowe na skrzyżowaniu ul. Bolesława Chrobrego i Sikorskiego, buspas na ul. Bolesława Chrobrego przy katedrze oraz buspas na Jagiełły, przy dawnej „Łaźni” - wylicza miejski inżynier ruchu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości