• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Budynek po Tesco na Górczyńskiej sprzedany. Co tam powstanie?

8 października 2021, 20:00
fot. Marcin Kluwak
Najpierw HIT, później Tesco - sklep przy ul. Górczyńskiej był z nami prawie 25 lat. W połowie sierpnia jednak został zamknięty na dobre. Od tamtej pory pojawiało się bardzo dużo spekulacji na temat tego, co powstanie na atrakcyjnej działce w samym sercu osiedla. Portal gorzowianin.com właśnie dowiedział się, kto kupił budynek po dawnym Tesco.

Sklep przy ulicy Górczyńskiej 19 w Gorzowie został otwarty w grudniu 1996 roku. Był to pierwszy w mieście hipermarket i nosił nazwę HIT. Później sieć marketów kupiła angielska spółka Tesco i przez wiele lat prowadziła działalność pod tym szyldem aż do 19 sierpnia 2021 roku. Wówczas sklep został zamknięty na dobre o czym informowaliśmy w artykule "To już jest koniec. Tesco w Gorzowie przeszło do historii".

Po tym, jak Tesco przy Górczyńskiej zostało zamknięte, zaczęły się spekulacje na temat przyszłości budynku po hipermarkecie. W końcu jest to bardzo atrakcyjna działka w samym sercu osiedla mieszkaniowego. Pracownicy Tesco nieoficjalnie mówili na temat tego co ma tam się pojawić. Według ich informacji pod uwagę były brane dwa rozwiązania. Pierwsze zakładało przerobienie budynku na halę sprzedażową na wzór znajdującego się nieopodal Kupca Gorzowskiego. Druga mówiła o tym, że teren kupi deweloper i w tym miejscu powstaną nowe bloki mieszkaniowe.

Portal gorzowianin.com ustalił właśnie, że Tesco przy ul. Górczyńskiej zostało sprzedane i trafiło w ręce Grupy Saller. Jak się okazuje, firma kupuje parki handlowe na terenie całej Polski lub buduje całkowicie od podstaw nowe obiekty. W przypadku kupna gotowych obiektów Grupa Saller przebudowuje je i przeprowadza ich gruntowną metamorfozę.

- Tak, potwierdzam, że nasza firma kupiła obiekt po dawnym Tesco przy ul. Górczyńskiej 19 w Gorzowie. Jednak póki co, nie chcemy zdradzać szczegółów na temat planowanej przez nas inwestycji - komentuje Jacek Zagrabski, pełnomocnik zarządu Saller Group.

To oznacza, że w miejscu dawnego Tesco na pewno nie powstaną bloki, a możemy spodziewać się przebudowy budynku na park handlowy.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości