• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tymczasowe rondo przy katedrze oraz buspasy zostaną zlikwidowane

23 marca 2022, 09:49
fot. archiwum
Na początku kwietnia ruch w centrum Gorzowa ma zostać przywrócony do normy. Kierowcy będą mogli w pełni korzystać z nowego skrzyżowania ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Natomiast tymczasowe rondo przy katedrze oraz buspasy na Jagiełły i Chrobrego zostaną zlikwidowane.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni kierowców czekają spore zmiany w organizacji ruchu w centrum Gorzowa. A wszystko za sprawą kolejnego etapu prac na skrzyżowaniu ul. Chrobrego z ul. Jagiełły i Wybickiego. Inwestycja jest prowadzona przez firmę ZUE i FDO w ramach przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I. Roboty na skrzyżowaniu oraz organizacja ruchu zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy rozpocznie się w piątek 25 marca, a drugi w poniedziałek 28 marca.

Na początek zamknięty zostanie bezpośredni przejazd z ul. Jagiełły w ul. Wybickiego, natomiast kierowcy pojadą ul. Chrobrego koło Arsenału. W drugim etapie zostanie zamknięty przejazd ul. Chrobrego, a ruch zostanie przekierowany na nową jezdnie ul. Jagiełły i Wybickiego. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Kierowcy znów będą mogli jeździć koło Arsenału”.

A kiedy wszystko w centrum wróci do normy i kierowcy będą mogli już na stałe korzystać w pełni z nowego skrzyżowania i swobodnie jeździć w każdym kierunku? Jak się okazuje, ma to nastąpić już na początku kwietnia. Wykonawca zakłada, że wszystkie prace w centrum potrwają do czwartku 7 kwietnia.

Wówczas zostanie w pełni otwarte dla ruchu całe skrzyżowanie ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Kierowcy będą mogli też już normalnie jeździć koło katedry, ponieważ zostanie zlikwidowane tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego. Oprócz tego, do likwidacji pójdą także buspasy na Jagiełły koło Łaźni oraz przy Chrobrego koło katedry. Zarówno na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego, jak i Chrobrego, Jagiełły, Wybickiego zostanie włączona sygnalizacja świetlna.

Koniec prac w centrum Gorzowa nie oznacza jednak końca inwestycji. Wykonawca będzie prowadził jeszcze prace związane z przebudową torowiska na skrzyżowaniu ul. Mieszka I, Roosevelta i Al. ks. Andrzejewskiego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości