Wiadomości

W budynku dawnego Tesco powstaje wielki magazyn darów

21 marca 2022, 11:42
fot. archiwum
W ciągu najbliższych dni w budynku dawnego Tesco przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie ma powstać wielki magazyn darów dla uchodźców z Ukrainy. Ma to być jeden kompleksowy magazyn na całe miasto. Właśnie trwa tam przewożenie rzeczy z pięciu innych magazynów znajdujących się w Gorzowie.

W sierpniu 2021 roku hipermarket Tesco przy ul. Górczyńskiej został zamknięty. Natomiast jesienią portal gorzowianin.com informował o tym, że Tesco zostało sprzedane i trafiło w ręce Grupy Saller. Jest to firma, która kupuje parki handlowe na terenie całej Polski lub buduje całkowicie od podstaw nowe obiekty. W przypadku kupna gotowych obiektów Grupa Saller przebudowuje je i przeprowadza ich gruntowną metamorfozę. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Budynek po Tesco na Górczyńskiej sprzedany. Co tam powstanie?”.

Jak się okazuje, budynek po dawnym Tesco nie będzie stał dłużej pusty, ponieważ miasto tworzy w tym miejscu właśnie magazyn darów dla uchodźców z Ukrainy. - Szukaliśmy miejsca, w którym będzie można jednocześnie przechowywać i przepakowywać dary dla uchodźców, ponieważ obecnie mamy kilka magazynów na terenie Gorzowa. Natomiast prezydent Jacek Wójcicki wpadł na pomysł, aby wykorzystać przestrzeń budynku po dawnym Tesco. Dlatego też miasto zwróciło się z prośbą do nowego właściciela budynku o jego odpłatne udostępnienie na potrzeby magazynu. Reakcja właściciela była wzorcowa. Od razu się zgodził i udostępnił nam budynek za darmo. Oczywiście magazyn będzie mógł się mieścić w danym Tesco do momentu, kiedy inwestor nie ruszy ze swoimi pracami – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Obecnie dary dla uchodźców z Ukrainy– zarówno te, które są wysyłane na granicę, jak i przekazywane osobom zostającym w Gorzowie są przechowywane w pięciu mniejszych lub większych miejscach na terenie miasta. Dlatego też władze Gorzowa chcą, aby wszystko było w jednym miejscu. Natomiast budynek po dawnym Tesco jest na to idealnym miejscem.

- Obecnie jesteśmy w trakcie przenoszenia rzeczy z pięciu magazynów znajdujących się w mieście.. Mogę powiedzieć, że pierwsze palety z rzeczami już stoją w danym Tesco. Będzie to jeden punkt na terenie Gorzowa, gdzie będziemy zarówno wydawać rzeczy dla uchodźców przebywających w mieście, jak i i przepakowywać dary, które pojadą następnie na granicę. Będzie to kompleksowy magazyn – mówi Monika Piaskowska, miejska koordynatorka zbiórek dla uchodźców z Ukrainy.

Magazyn darów w danym Tesco zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych dni. Ponadto miasto ma w planach uruchomienie w tym miejscu bezpłatnego sklepu dla uchodźców. Chodzi o to, aby w wygospodarowanej przestrzeni pojawiły się półki oraz wieszaki, a obywatele Ukrainy mogli w swobodny sposób brać rzeczy których potrzebują, a nie wybierają przypadkowo z ustawionych w kącie pudeł.

A jaka będzie przyszłość dawnego budynku Tesco? Grupa Saller nadal nie chce zdradzać szczegółów na temat tego co powstanie przy ul. Górczyńskiej 19. Jednak jedno jest pewne, budynek zostanie przebudowany i możemy spodziewać się tam parku handlowego. Pierwsze prace ruszą jeszcze wiosną 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości