• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zmiana punktu wsparcia dla uchodźców. Obywatele Ukrainy będą mogli otrzymać numer PESEL

14 marca 2022, 17:58
fot. archiwum
Od środy 16 marca punkt wsparcia dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w nowym miejscu. Zostanie przeniesiony do sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa. Ponadto obywatele będą mogli otrzymać numer PESEL.

Od 3 marca w budynku dawnego Lamusa przy Urzędzie Miasta Gorzowa działa punkt wsparcia dla uchodźców z Ukrainy, którzy przyjeżdżają do Gorzowa i tutaj chcą rozpocząć swoje życie. Obsługa uchodźców odbywa się w ich ojczystym języku. 

Stworzenie punktu było strzałem w dziesiątkę, ponieważ codziennie z pomocy korzysta ponad 200 obywateli Ukrainy. Dlatego też punkt mieszczący się w Lamusie stał się za mały i władze Gorzowa zdecydowały o jego przeniesieniu do sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa. Punkt w nowym miejscu będzie działał od środy 16 marca. 

- Sytuacja związana z koniecznością niesienia pomocy, również tej systemowej, uchodźcom z Ukrainy, którzy przyjeżdżaj do Gorzowa jest dynamiczna. W związku z rosnącą liczbą zadań samorządu wobec obywateli Ukrainy oraz coraz większą liczbą osób, które korzystają z gorzowskiego pomocy punktu wsparcia dla uchodźców, konieczne było jego przeniesienie – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W punkcie wsparcia, oprócz dotychczasowej pomocy, obywatele Ukrainy będą mogli otrzymać numer PESEL.

Z kolei we wtorek 15 marca w godz. od 10.30 do 12.30 stanowiska dowodowe i rejestracyjne w Urzędzie Miasta Gorzowa będą nieczynne. - Z powodu prac technicznych, związanych z realizacją wytycznych, wynikających ze Ustawy specjalnej z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym. W związku z tym stanowiska obsługujące sprawy dowodowe i rejestracyjne będą nieczynne – mówi Ciepiela.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości