Wiadomości

Ulice Gorzowa znów opanują motocykliści. Czas na „Moto Start”

14 marca 2022, 12:37
fot. archiwum
W sobotę 9 kwietnia ulice Gorzowa opanują motocykliści. A wszystko przez imprezę "Moto Start", która wraca po trzech latach przerwy. Fani jednośladów przejadą paradą przez miasto, aby oficjalnie rozpocząć sezon motocyklowy. Start o godz. 12.

Ostatni raz „Moto Start”, czyli największa impreza motocyklowa w ramach oficjalnego rozpoczęcia sezonu w zachodniej Polsce odbyła się w Gorzowie w 2019 roku. Przez ostatnie dwa sezonu motocykliści musieli zapomnieć o wspólnym rozpoczęciu sezonu ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia. Teraz impreza w końcu wraca po trzech latach przerwy.

„Moto Start 2022” zaplanowano na sobotę 9 kwietnia. Zbiórka dla motocyklistów, fanów quadów czy trójkołowców rozpocznie się o godz. 10.30 na Bulwarze Zachodnim przy ul. Nadbrzeżnej. Wjazd na bulwar od strony budynku Wildomu. Tam będą wydawane opaski dla uczestników imprezy. Natomiast start parady zaplanowano na godz. 12. 

- Cieszymy się, że wracamy po trzech latach przerwy. Spodziewamy się dużej liczby motocyklistów, ponieważ ludziom przez ten czas brakowało tego typu spotkań – mówi Jacek Sterżeń, organizator imprezy „Moto Start”.

W tym roku trasa parady będzie wynosiła aż 15 km. Jakimi ulicami przejadą motocykliści? Start z ul. Nadbrzeżnej w prawo na most Staromiejski, następnie rondo św. Jerzego, przez skrzyżowanie z ul. Grobla, w ul. Zielona, wjazd na Most Lubuski przez Rondo Santockie wjazd na ul. Podmiejska, rondo Solidarności, ul. Pomorska w kierunku ronda Ofiar Katynia, ul. Walczaka, rondo Gdańskie, ul. Górczyńska, rondo Niepodległości, ul. Górczyńska, rondo Górczyńskie, ul. Piłsudskiego, skrzyżowanie z ul Czereśniową w kierunku ronda Piłsudskiego.

Następnie motocykliści przejadą przez Al. ks, Witolda Andrzejewskiego, rondo Wyszyńskiego, ul. Roosvelta, przez skrzyżowanie z ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Roosvelta, ul. Słowiańska, przez skrzyżowanie z ul. Fredry, przez rondo Słowiańskie, przez Rondo Szczecińskie, przez rondo Myśliborskie,  ulicą Myśliborską przez skrzyżowanie z Matejki/Sportowa, przez ul. Konstytucji 3 Maja, przez skrzyżowanie z ul. Estkowskiego, przez rondo Wolontariuszy, przez ul. Sikorskiego do ul. Chrobrego i meta na ul. Nadbrzeżnej.

Natomiast w godz. 13-18 odbędzie się plenerowa część imprezy przy ognisku połączona z konkursami. Warunkiem wzięcia udziału w konkursach jest uczestnictwo w paradzie i opaska na ręku. Oczywiście podczas imprezy nie może zabraknąć zbiórki na szczytny cel. Tradycyjnie będzie to zbiórka pieniędzy dla podopiecznego Fundacji Mam Marzenie. - Podczas imprezy jak zawsze wspieramy szczytny cel. W tym roku wspólnie z fundacją "Mam Marzenie" zbieramy na realizację marzenia jednego małego marzyciela. Informację o tym, komu pomagamy w tym roku podamy w późniejszym terminie – komentuje Sterżeń.

Impreza „Moto Start” odbędzie się pod patronatem portalu gorzowianin.com.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości