• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 73 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Duże zainteresowanie punktem wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

4 marca 2022, 11:55
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Ponad 50 osób osobiście obsłużyli wolontariusze punktu wsparcia uchodźców w pierwszym dniu jego działania. Oprócz tego odebrali również blisko 50 telefonów od obywateli Ukrainy i Polaków.

Punkt wsparcia dla uchodźców z Ukrainy rozpoczął swoją działalność w czwartek 3 marca w budynku dawnego Lamusa przy Urzędzie Miasta Gorzowa. W punkcie pracują wolontariusze, członkowie Fundacji Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce oraz urzędnicy. Celem działania punktu jest pomoc obywatelom Ukrainy, którzy przyjadą do Gorzowa i tu będą chcieli rozpocząć życie, przynajmniej do czasu zakończenia wojny w Ukrainie. Obsługa uchodźców odbywa się w ich ojczystym języku.

Tylko w pierwszy dzień funkcjonowania punktu, z pomocy skorzystało ponad 50 osób. Drugie tyle to telefony, który odbierali wolontariusze. - Wśród najczęściej pojawiających się pytań były te, dotyczące pracy, mieszkania, opieki przedszkolnej i szkolnej dla dzieci oraz te, związane z formalnościami związanymi z pobytem w Polsce –  mówi Daria Lukianova, wiceprezes Fundacji Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce, mieszkanka Gorzowa, która od wielu lat wspiera swoich rodaków w naszym mieście.

Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 18. Osoby potrzebujące pomocy mogą przyjść osobiście lub kontaktować się telefonicznie pod numerem 697 662 349 (numer obsługiwany jest do godziny 22.00). Wolontariusze udzielą informacji i przekażą ważne dane kontaktowe lub skierują do konkretnych instytucji, które będą udzielały bezpośredniej pomocy. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości