Wiadomości

Gorzów: Duże zainteresowanie punktem wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

4 marca 2022, 11:55
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Ponad 50 osób osobiście obsłużyli wolontariusze punktu wsparcia uchodźców w pierwszym dniu jego działania. Oprócz tego odebrali również blisko 50 telefonów od obywateli Ukrainy i Polaków.

Punkt wsparcia dla uchodźców z Ukrainy rozpoczął swoją działalność w czwartek 3 marca w budynku dawnego Lamusa przy Urzędzie Miasta Gorzowa. W punkcie pracują wolontariusze, członkowie Fundacji Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce oraz urzędnicy. Celem działania punktu jest pomoc obywatelom Ukrainy, którzy przyjadą do Gorzowa i tu będą chcieli rozpocząć życie, przynajmniej do czasu zakończenia wojny w Ukrainie. Obsługa uchodźców odbywa się w ich ojczystym języku.

Tylko w pierwszy dzień funkcjonowania punktu, z pomocy skorzystało ponad 50 osób. Drugie tyle to telefony, który odbierali wolontariusze. - Wśród najczęściej pojawiających się pytań były te, dotyczące pracy, mieszkania, opieki przedszkolnej i szkolnej dla dzieci oraz te, związane z formalnościami związanymi z pobytem w Polsce –  mówi Daria Lukianova, wiceprezes Fundacji Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce, mieszkanka Gorzowa, która od wielu lat wspiera swoich rodaków w naszym mieście.

Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 18. Osoby potrzebujące pomocy mogą przyjść osobiście lub kontaktować się telefonicznie pod numerem 697 662 349 (numer obsługiwany jest do godziny 22.00). Wolontariusze udzielą informacji i przekażą ważne dane kontaktowe lub skierują do konkretnych instytucji, które będą udzielały bezpośredniej pomocy. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości