• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Ruszył nabór do szkół podstawowych w Gorzowie

14 marca 2022, 09:04
fot. archiwum
W poniedziałek 14 marca rozpoczął się nabór do szkół podstawowych na terenie miasta Gorzowa. Do klas pierwszych będą przyjmowane dzieci urodzone w 2015 roku. Co istotne, naboru nie będzie do Szkoły Podstawowej nr 7, która ma być stopniowo likwidowana.

Na terenie Gorzowa funkcjonuje 20 publicznych szkół podstawowych. W poniedziałek 14 marca rozpoczęła  się elektroniczna rekrutacja do gorzowskich podstawówek. Do klas pierwszych będą przyjmowane dzieci urodzone w 2015 roku. Co istotne, od nowego roku szkolnego 2022/2023 ma rozpocząć się stopniowe likwidowanie Szkoły Podstawowej nr 7, dlatego też nie będzie tutaj naboru do klasy pierwszej. Więcej na temat likwidacji SP7 przeczytasz w artykule „Radni podjęli decyzję. Szkoła Podstawowa nr 7 zostanie zlikwidowana”.

Do klas pierwszych ma pójść ponad 1 tys. dzieci. Ile dokładnie? To się dopiero okaże po naborze, ponieważ do naboru zostaną również zgłoszone najprawdopodobniej dzieci uchodźców z Ukrainy. Rekrutacja elektroniczna do szkół podstawowych potrwa do 13 kwietnia. Nabór będzie prowadzony na stronie Urzędu Miasta Gorzowa – bezpośredni link znajdziesz TUTAJ.

Z kolei 28 kwietnia zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych. Od 29 kwietnia do 20 maja  rodzice mają czas, aby potwierdzić pisemnie wolę przyjęcia dziecka do szkoły. Lista przyjętych zostanie ogłoszona 23 maja.

Natomiast rekrutacja uzupełniająca potrwa od 24 maja do 6 czerwca. Wyniki naboru uzupełniającego zostaną ogłoszone 1 lipca.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości