Wiadomości

Ciąg dalszy protestu mieszkańców. Nie chcą drogi pod swoimi balkonami

5 marca 2022, 13:20
Najpierw petycja, teraz bannery protestacyjne na balkonach. Mieszkańcy bloków przy ul. Bohaterów Lenino od miesiąca protestują przeciwko budowie drogi dojazdowej, która ma znajdować się tuż pod balkonami.

W połowie lutego portal gorzowianin.com informował o tym, że mieszkańcy bloków przy ul. Bohaterów Lenino 3 i 5 napisali petycę do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego, w której sprzeciwiają się budowie drogi dojazdowej do nowego bloku, która ma znajdować się tuż pod ich balkonami. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Mieszkańcy protestują przeciwko budowie drogi dojazdowej do nowego bloku”.

Wszystko przez to, że firma Budnex z Gorzowa kupiła działkę leżącą przy ul. Niepodległości i Czereśniowe, gdzie chce wybudować duży blok z lokalami handlowo-usługowymi w parterze. Natomiast droga dojazdowa do nowego budynku ma biec pomiędzy kościołem, a blokami przy ul. Bohaterów Lenino.

- Podtrzymanie decyzji o budowie drogi pomiędzy naszym blokiem, a kościołem spowoduje, że będzie to najgorsze w całym mieście miejsce do mieszkania. To nie może się zdarzyć. Uprzejmie prosimy o korzystne dla mieszkańców rozwiązanie opisanego problemu. Sugerujemy, aby w uzgodnieniu z Budnexem dokonać zamiany spornej działki na inną oraz wyrażenie zgody na wytyczenie nowej drogi na działce przylegającej do posesji kościoła. Proboszcz tego kościoła nie wnosi sprzeciwu przeciwko temu rozwiązaniu – piszą w petycji mieszańcy bloków przy ul. Bohaterów Lenino. 

Co na to deweloper? Od 14 lutego nie otrzymaliśmy od firmy Budnex żadnej odpowiedzi w tej sprawie. Dlatego też mieszkańcy bloków przy ul. Bohaterów Lenino postanowili kontynuować swoją akcję protestacyjną i na balkonach swoich mieszkań wywiesili bannery z napisem "Protestujemy przeciwko budowie drogi pod naszymi balkonami".

W sobotę 5 marca mieszkańcy zorganizowali również spotkanie protestacyjne. Podkreślali, że są zdeterminowani, aby walczyć o swój spokój, ponieważ sprawa dotyczy 120 rodzin z bloków przy ul. Bohaterów Lenino. Mieszkańcy podkreślają, że będzie to najgorsze miejsce do mieszkania i skarżą się, że na to, że deweloper, który kupił działkę może zrobić wszystko, a oni jako mieszkańcy są traktowani w sposób niehumanitarny.

Gorzowianie mieszkający przy ul. Bohaterów Lenino zapowiadają, że mają poparcie spółdzielni mieszkaniowej i będą walczyć o swoje. Zamierzają interweniować w tej sprawie u prezydenta Jacka Wójcickiego, tak aby droga dojazdowa do bloku prowadziła od strony ul. Piłsudskiego lub Niepodległości.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości