• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Ciąg dalszy protestu mieszkańców. Nie chcą drogi pod swoimi balkonami

5 marca 2022, 13:20
Najpierw petycja, teraz bannery protestacyjne na balkonach. Mieszkańcy bloków przy ul. Bohaterów Lenino od miesiąca protestują przeciwko budowie drogi dojazdowej, która ma znajdować się tuż pod balkonami.

W połowie lutego portal gorzowianin.com informował o tym, że mieszkańcy bloków przy ul. Bohaterów Lenino 3 i 5 napisali petycę do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego, w której sprzeciwiają się budowie drogi dojazdowej do nowego bloku, która ma znajdować się tuż pod ich balkonami. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Mieszkańcy protestują przeciwko budowie drogi dojazdowej do nowego bloku”.

Wszystko przez to, że firma Budnex z Gorzowa kupiła działkę leżącą przy ul. Niepodległości i Czereśniowe, gdzie chce wybudować duży blok z lokalami handlowo-usługowymi w parterze. Natomiast droga dojazdowa do nowego budynku ma biec pomiędzy kościołem, a blokami przy ul. Bohaterów Lenino.

- Podtrzymanie decyzji o budowie drogi pomiędzy naszym blokiem, a kościołem spowoduje, że będzie to najgorsze w całym mieście miejsce do mieszkania. To nie może się zdarzyć. Uprzejmie prosimy o korzystne dla mieszkańców rozwiązanie opisanego problemu. Sugerujemy, aby w uzgodnieniu z Budnexem dokonać zamiany spornej działki na inną oraz wyrażenie zgody na wytyczenie nowej drogi na działce przylegającej do posesji kościoła. Proboszcz tego kościoła nie wnosi sprzeciwu przeciwko temu rozwiązaniu – piszą w petycji mieszańcy bloków przy ul. Bohaterów Lenino. 

Co na to deweloper? Od 14 lutego nie otrzymaliśmy od firmy Budnex żadnej odpowiedzi w tej sprawie. Dlatego też mieszkańcy bloków przy ul. Bohaterów Lenino postanowili kontynuować swoją akcję protestacyjną i na balkonach swoich mieszkań wywiesili bannery z napisem "Protestujemy przeciwko budowie drogi pod naszymi balkonami".

W sobotę 5 marca mieszkańcy zorganizowali również spotkanie protestacyjne. Podkreślali, że są zdeterminowani, aby walczyć o swój spokój, ponieważ sprawa dotyczy 120 rodzin z bloków przy ul. Bohaterów Lenino. Mieszkańcy podkreślają, że będzie to najgorsze miejsce do mieszkania i skarżą się, że na to, że deweloper, który kupił działkę może zrobić wszystko, a oni jako mieszkańcy są traktowani w sposób niehumanitarny.

Gorzowianie mieszkający przy ul. Bohaterów Lenino zapowiadają, że mają poparcie spółdzielni mieszkaniowej i będą walczyć o swoje. Zamierzają interweniować w tej sprawie u prezydenta Jacka Wójcickiego, tak aby droga dojazdowa do bloku prowadziła od strony ul. Piłsudskiego lub Niepodległości.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości