Wiadomości

W Gorzowie powstanie muzeum sportu żużlowego

4 marca 2022, 15:27
fot. archiwum
Jeszcze w tym roku na stadionie im. Edwarda Jancarza zostanie otwarte muzeum sportu żużlowego. Inwestycja jest realizowana przez Stal Gorzów z okazji 75-lecia klubu.

Stal Gorzów od jakiegoś czasu mówiła o pomyśle związanym z otwarciem muzeum sportu żużlowego na stadionie im. Edwarda Jancarza. Włodarze Stali chcieli, aby żużlowe muzeum powstało na wzór muzeów największych klubów sportowych na świecie. Teraz plany klubu wchodzą w życie. 

Urząd Miasta Gorzowa wszczął właśnie postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego pod nazwą "budowa budynku muzeum sportu żużlowego w obrębie obiektów sportowych wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu". 

- Jak tylko dostaniemy pozytywną decyzję, będziemy składać wniosek o pozwolenie na budowę. Chcielibyśmy otworzyć muzeum jeszcze w tym roku z okazji 75-lecia klubu – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający Stali Gorzów.

Muzeum zostanie wybudowane po lewej stronie od głównego wejścia na stadion, na tyłach sklepu klubowego. Budynek będzie miał powierzchnię około 150 m.kw.  Do muzeum sportu żużlowego będzie wchodziło się przez sklep klubowy, z którego następnie będzie prowadził bezpośredni tunel już do budynku muzeum. 

- Część rzeczy, które znajdą się na wystawie należą do klubu. Jednak chcemy też, aby kibice podzielili się swoimi pamiątkami, które mają w swoich domach. Każdy z kibiców będzie mógł przynieść swoje żużlowe pamiątki, którymi chciałby się pochwalić i pokazać innym. Każda rzecz użyczona przez naszych kibiców będzie podpisana imieniem i nazwiskiem, tak aby wiadomo było od kogo pochodzi eksponat na wystawie. Ponadto będziemy chcieli również robić sezonowe wystawy – opowiada dyrektor Michalski.

W skład muzealnej wystawy będą wchodzić m.in. puchary, medale, motocykle czy pamiątki po takich zawodnikach jak Edward Jancarz, Zenon Plech czy Jerzy Rembas. Otwarcie muzeum zaplanowane jest po zakończeniu rundy zasadniczej w PGE Ekstralidze. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości