• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Kto wybuduje centrum przesiadkowe w Gorzowie? Miasto szuka wykonawcy

9 lutego 2022, 10:59
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie kolejny przetarg na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową ul. Dworcowej. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 8 marca. Jeżeli uda się wybrać wykonawcę, wówczas centrum przesiadkowe powinno być gotowe w czerwcu 2023 roku.

Pod koniec stycznia portal gorzowianin.com informował, że władze Gorzowa zamierzają ogłosić kolejny przetarg na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową ul. Dworcowej i torowiska tramwajowego. Wszystko przez to, że poprzedni przetarg został unieważniony jesienią 2021 roku. Wówczas miasto przeznaczyło na inwestycję 28 mln 403 tys. 795,48 zł. Natomiast oferty okazały się o kilkanaście milionów złotych wyższe. Najtańszą ofertę złożyła firma ZUE S.A. z Krakowa, która zaoferowała 45 mln 472 tys. 924,11 zł za realizację inwestycji, czyli o 17 mln 72 tys. 128,63 zł więcej niż wynosił budżet miasta. 

Jak się okazało, władze Gorzowa ogłosiły właśnie kolejny przetarg na budowę węzła przesiadkowego. Chętne firmy mogą zgłaszać swoje oferty do wtorku 8 marca. Tym razem budżet na inwestycję ma być wyższy, więc miasto liczy, że w końcu uda się znaleźć wykonawcę.

Ankieta

Czy w Gorzowie jest potrzebne centrum przesiadkowe?

  • Tak48.45%
  • Nie45.86%
  • Nie wiem/Nie mam zdania5.69%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 580

Firma, która wygra przetarg będzie miała 14 miesięcy na realizację prac od dnia podpisania umowy. A to oznacza, że jeżeli przetarg uda rozstrzygnąć się w kwietniu 2022 roku, wówczas centrum przesiadkowe wraz ul. Dworcową powinno być gotowe najwcześniej w czerwcu 2023 roku. 

Wykonawca będzie musiał zająć się przebudową ul. Dworcowej wraz z torowiskiem i siecią trakcyjną (na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do placu przed dworcem PKP), dostawą i montażem tablic informacji pasażerskiej oraz kamer monitoringu, budowa węzła przesiadkowego z budową dworca autobusowego wraz z przebudową ul. Składowej i Jancarza. Ponadto wykonawca będzie musiał się zająć  przeniesieniem sieci teletechnicznych z budynku łącznika do budynku dworca PKP, dostawą budynku socjalnego z wc dla kierowców MZK oraz przebudową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Wykonawca będzie miał 12 miesięcy na przebudowę ul. Dworcowej, dostawę i montaż tablic informacji pasażerskiej oraz kamer monitoringu, na przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji. Z kolei 14 miesięcy będzie miał na budowę węzła przesiadkowego oraz montaż budynku socjalnego dla kierowców MZK.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości