• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 73 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Co dalej z chodnikami, które „rozjechały się” na Chrobrego? Miasto tłumaczy

8 lutego 2022, 09:03
fot. archiwum
Przy skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Pocztowej „rozjechały się” chodniki, które były robione w ramach dwóch różnych inwestycji. Miasto tłumaczy, że zdecydowano w tym miejscu o zmianach, które usprawnią ruch, a do tego powstanie tam ścieżka rowerowa.

Do absurdalnej sytuacji doszło na placu budowy przy ul. Chrobrego. Chodnik zbudowany dwa lata temu jest szerszy od tego, który jest budowany obecnie i na skrzyżowaniu z ul. Pocztową te dwa fragmenty po prostu się „rozjechały”. Różnica pomiędzy jednym, a drugim to około 1 metr. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Drogowy absurd w Gorzowie. Na Chrobrego „rozjechały się” chodniki".

Ten drogowy absurd wywołał dyskusję wśród mieszkańców Gorzowa, którzy żywiołowo komentowali, to co się stało przy ul. Chrobrego. Niektórzy mieszkańcy wprost wyśmiewali "rozjechane chodniki" i żartowali, że przecież tak miało być. - To wystarczy, że teraz powiedzą, że tak ma być i że to ścieżka rowerowa. Proste, ale i tak żałosne - pisze Jakub. - Może robią jak na zachodzie: będzie na jezdni wyznaczony pas dla rowerów i przed skrzyżowaniem wjazd na chodnik by rowerzysta mógł czekać przed światłami bezpieczniej. Widziałem wiele takich miejsc ale czas pokaże co zrobią – opisuje Kamil. - Jeszcze powiedzą, że tak miało być – podkreśla Mariusz. - Wyklepie się - żartuje Kacper. - Budowali z dwóch stron i się po prostu nie spotkali - przyznaje Andrzej. - Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać - pisze Karolina. - Oba projekty powstały w oparciu o dane sprzed przebudowy, a projektanci się ze sobą nie dogadali, bo nie musieli, nie mieli pojęcia, miasto ich nie poinformowało, itp. Oto i cała zagadka - przyznaje Piotr.

Jak to się więc stało, że projektant przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I, nie zwrócił uwagi na to, jaką szerokość ma jezdnia i chodnik na odcinku od ul. Pocztowej do Sikorskiego i nie udało się zgrać ze sobą starej i nowej inwestycji? Zwróciliśmy się w tej sprawie z pytaniami do Urzędu Miasta Gorzowa. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź.

- W obrębie ul. Chrobrego i Pocztowej nastąpi zmiana układu komunikacyjnego. Dotychczasowy kształt drogi i fragment chodnika miał charakter tymczasowy. Został on przygotowany przez wykonawcę poprzedniej inwestycji przebudowy ulicy Sikorskiego, jeszcze zanim zapadła decyzja o remoncie ulic Chrobrego i Mieszka I. Kiedy zdecydowano o przebudowie tych ulic, zaplanowano docelowy kształt komunikacyjny tej części miasta. Przebudowane zostaną chodniki i jezdnia. Zmiany, które nastąpią usprawnią komunikację rowerową, pieszą i samochodową, uwzględnią one powstającą tam nową trasę rowerową – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

1/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

2/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

2/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

3/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

3/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

4/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

4/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości