Wiadomości

Co dalej z chodnikami, które „rozjechały się” na Chrobrego? Miasto tłumaczy

8 lutego 2022, 09:03
fot. archiwum
Przy skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Pocztowej „rozjechały się” chodniki, które były robione w ramach dwóch różnych inwestycji. Miasto tłumaczy, że zdecydowano w tym miejscu o zmianach, które usprawnią ruch, a do tego powstanie tam ścieżka rowerowa.

Do absurdalnej sytuacji doszło na placu budowy przy ul. Chrobrego. Chodnik zbudowany dwa lata temu jest szerszy od tego, który jest budowany obecnie i na skrzyżowaniu z ul. Pocztową te dwa fragmenty po prostu się „rozjechały”. Różnica pomiędzy jednym, a drugim to około 1 metr. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Drogowy absurd w Gorzowie. Na Chrobrego „rozjechały się” chodniki".

Ten drogowy absurd wywołał dyskusję wśród mieszkańców Gorzowa, którzy żywiołowo komentowali, to co się stało przy ul. Chrobrego. Niektórzy mieszkańcy wprost wyśmiewali "rozjechane chodniki" i żartowali, że przecież tak miało być. - To wystarczy, że teraz powiedzą, że tak ma być i że to ścieżka rowerowa. Proste, ale i tak żałosne - pisze Jakub. - Może robią jak na zachodzie: będzie na jezdni wyznaczony pas dla rowerów i przed skrzyżowaniem wjazd na chodnik by rowerzysta mógł czekać przed światłami bezpieczniej. Widziałem wiele takich miejsc ale czas pokaże co zrobią – opisuje Kamil. - Jeszcze powiedzą, że tak miało być – podkreśla Mariusz. - Wyklepie się - żartuje Kacper. - Budowali z dwóch stron i się po prostu nie spotkali - przyznaje Andrzej. - Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać - pisze Karolina. - Oba projekty powstały w oparciu o dane sprzed przebudowy, a projektanci się ze sobą nie dogadali, bo nie musieli, nie mieli pojęcia, miasto ich nie poinformowało, itp. Oto i cała zagadka - przyznaje Piotr.

Jak to się więc stało, że projektant przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I, nie zwrócił uwagi na to, jaką szerokość ma jezdnia i chodnik na odcinku od ul. Pocztowej do Sikorskiego i nie udało się zgrać ze sobą starej i nowej inwestycji? Zwróciliśmy się w tej sprawie z pytaniami do Urzędu Miasta Gorzowa. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź.

- W obrębie ul. Chrobrego i Pocztowej nastąpi zmiana układu komunikacyjnego. Dotychczasowy kształt drogi i fragment chodnika miał charakter tymczasowy. Został on przygotowany przez wykonawcę poprzedniej inwestycji przebudowy ulicy Sikorskiego, jeszcze zanim zapadła decyzja o remoncie ulic Chrobrego i Mieszka I. Kiedy zdecydowano o przebudowie tych ulic, zaplanowano docelowy kształt komunikacyjny tej części miasta. Przebudowane zostaną chodniki i jezdnia. Zmiany, które nastąpią usprawnią komunikację rowerową, pieszą i samochodową, uwzględnią one powstającą tam nową trasę rowerową – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

1/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

2/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

2/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

3/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

3/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

4/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

4/4 Chodnikowy absurd na Chrobrego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości