Wiadomości

Będzie kolejne podejście do budowy centrum przesiadkowego

25 stycznia 2022, 16:24
Władze Gorzowa przygotowują się do ogłoszenia kolejnego przetargu na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową ul. Dworcowej. Nowe postępowanie powinno zostać niebawem ogłoszone.

Jesienią 2021 roku władze Gorzowa unieważniły przetarg na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową ul. Dworcowej i torowiska tramwajowego. Wówczas miasto przeznaczyło na inwestycję 28 mln 403 tys. 795,48 zł. Natomiast oferty okazały się o kilkanaście milionów złotych wyższe. Najtańszą ofertę złożyła firma ZUE S.A. z Krakowa, która zaoferowała 45 mln 472 tys. 924,11 zł za realizację inwestycji, czyli o 17 mln 72 tys. 128,63 zł więcej niż wynosił budżet miasta. Dlatego też przetarg został unieważniony.

Jak dowiedział się właśnie portal gorzowianin.com, w najbliższych tygodniach (najpóźniej do końca marca) władze Gorzowa planują ogłoszenie kolejnego przetargu na budowę centrum przesiadkowego. Tym razem miasto chce przeznaczyć na ten cel 36 mln 500 tys. zł, czyli o ponad 8 mln zł więcej. 

Jeżeli tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg, wówczas wykonawca będzie musiał zająć się przebudową ul. Dworcowej wraz z torowiskiem i siecią trakcyjną (na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do placu przed dworcem PKP), dostawą i montażem tablic informacji pasażerskiej oraz kamer monitoringu, budowa węzła przesiadkowego z budową dworca autobusowego wraz z przebudową ul. Składowej i Jancarza. Ponadto wykonawca będzie musiał się zająć  przeniesieniem sieci teletechnicznych z budynku łącznika do budynku dworca PKP, dostawą budynku socjalnego z wc dla kierowców MZK oraz przebudową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Wykonawca będzie miał prawdpodobnie 9 miesięcy na przebudowę ul. Dworcowej, dostawę i montaż tablic informacji pasażerskiej oraz kamer monitoringu, na przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji. Z kolei 14 miesięcy będzie miał na budowę węzła przesiadkowego oraz montaż budynku socjalnego dla kierowców MZK.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości