• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 118 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Przetarg na oświetlenie stadionu żużlowego został unieważniony!

21 stycznia 2022, 16:00
fot. Patryk Stachowiak
OSiR w Gorzowie unieważnił trzeci przetarg na modernizację oświetlenia murawy na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza. Chociaż do przetargu zgłosiło się 5 firm, to jedyna oferta, która mieściła się w budżecie nie spełnia wymogów formalnych.

W środę 19 stycznia portal gorzowianin.com informował o ofertach, które wpłynęły do przetargu na modernizację oświetlenia na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza. Dwa poprzednie przetargi na modernizację oświetlenia zakończyły się fiaskiem więc OSiR ogłosił trzecie postępowanie. Tym razem do przetargu zgłosiło się pięć firm, których oferty były bardzo zróżnicowane, a jedna mieściła się w założonym budżecie. 

Najtańszą ofertę, która wynosi dokładnie 600 tys. zł brutto złożyła firma Lexpol Jerzy Markowski z Międzyrzecza. Z kolei firma Eltel z Poznania zaoferowała 971 tys. 700 zł brutto. Ada-Light z Gostynina wyceniła prace 1 mln 266 tys. 900 zł, a Gardenia Sport z Warszawy na 1 mln 969 tys. 968 zł. Kosmiczną ofertę złożyła za to firma Elkab-System GMGH z Dusseldorfu na kwotę 2 mln 160 tys. 69 zł.

Wydawało się, że przetarg zostanie rozstrzygnięty, ale postępowanie zostało właśnie unieważnione o czym portal gorzowianin.com dowiedział się w piątkowe popołudnie 21 stycznia.

- Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania kwotę 600 tys. zł. W toku postępowania została odrzucona oferta z najniższą ceną na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 6 p.z.p. (zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli nie została sporządzona zgodnie z wymaganiami technicznymi).. Zważywszy, że oferta z najniższą ceną, która spełnia wymogi formalne przekracza znacznie kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na zrealizowanie zamówienia, postępowanie należało unieważnić – czytamy w uzasadnieniu unieważnionego przetargu.  

Najprościej mówiąc firma Lexpol Jerzy Markowski z Międzyrzecza nie spełniła wymogów formalnych. Natomiast kolejną najniższą ofertę złożyła firma Eltel z Poznania na kwotę 971 tys. 700 zł brutto – jednak to o 371 tys. 700 zł brutto więcej, niż OSiR miał w swoim budżecie. 

Wszystko wskazuje na to, że Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie będzie musiał ogłosić czwarty przetarg na modernizację oświetlenia stadionu.

O co chodzi z oświetleniem stadionu? Według wymogów licencyjnych PGE Ekstraligi murawa na stadionie musi być odpowiednio oświetlona, bo obecnie jest tam po prostu ciemno i przeprowadzając jakąkolwiek dekorację trzeba doświetlać podium przenośnymi lampami. Obecnie murawa jest oświetlona na poziomie 74 luksów, a powinna być na poziomie aż 1200 luksów.

Z tego też powodu Stal Gorzów na sezon 2022 otrzymała licencję warunkową o czym portal gorzowianin.com informował w połowie grudnia 2021 roku w artykule "Stal Gorzów z licencją warunkową na sezon 2022". Oprócz oświetlenie murawy, trzeba również kupić nową bandę pneumatyczną.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości