• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Oświetlenie stadionu żużlowego doczeka się modernizacji

19 stycznia 2022, 14:29
fot. Patryk Stachowiak
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie otworzył właśnie oferty, które wpłynęły do trzeciego przetargu na modernizację oświetlenia murawy na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza. Budżet to niezmiennie 600 tys. zł. Do przetargu zgłosiło się 5 firm, z czego jedna oferta mieści się w założonym budżecie.

Temat modernizacji oświetlenia na stadionie im. Edwarda Jancarza od kilku miesięcy wzbudza spore emocje wśród mieszkańców Gorzowa. Niektóre osoby podkreślają, że 600 tys. zł z budżetu miasta można przeznaczyć na inny cel, niż oświetlenie stadionu żużlowego. Natomiast z powodu braku dostosowania stadionu do nowych wymagań ligi, Stal Gorzów na sezon 2022 otrzymała licencję warunkową o czym portal gorzowianin.com informował w połowie grudnia 2021 roku w artykule "Stal Gorzów z licencją warunkową na sezon 2022". Dlatego też w budżecie miasta Gorzowa na 2022 rok zapisano 600 tys. zł brutto na modernizację oświetlenia murawy – jest to  dotacja dla Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest właścicielem stadionu żużlowego.

Dwa poprzednie przetargi na modernizację oświetlenia zakończyły się fiaskiem więc OSiR ogłosił trzecie postępowanie. Jak się okazało, tym razem do przetargu zgłosiło się pięć firm, których ofert są bardzo zróżnicowane, z czego jedna mieści się w założonym budżecie.

Najtańszą ofertę, która wynosi dokładnie 600 tys. zł brutto złożyła firma Lexpol Jerzy Markowski z Międzyrzecza 600 tys. zł. Z kolei firma Eltel z Poznania zaoferowała 971 tys. 700 zł brutto. Ada-Light z Gostynina wyceniła prace 1 mln 266 tys. 900 zł, a Gardenia Sport z Warszawy na 1 mln 969 tys. 968 zł. Kosmiczną ofertę złożyła za to firma Elkab-System GMGH z Dusseldorfu na kwotę 2 mln 160 tys. 69 zł.

- Trwa procedura przetargowa i sprawdzanie ofert pod względem formalnym. Wiele wskazuje na to, że uda się rozstrzygnąć przetarg i wybrać wykonawcę, który zmieścił się w budżecie, o ile nie będzie żadnych błędów formalnych w złożonej ofercie – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty, wówczas nowe oświetlenie będzie musiało zostać zrobione do 31 maja 2022 roku. O co chodzi z oświetleniem stadionu? Według wymogów licencyjnych PGE Ekstraligi murawa na stadionie musi być odpowiednio oświetlona, bo obecnie jest tam po prostu ciemno i przeprowadzając jakąkolwiek dekorację trzeba doświetlać podium przenośnymi lampami. Obecnie murawa jest oświetlona na poziomie 74 luksów, a powinna być na poziomie aż 1200 luksów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości