• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Stal Gorzów z licencją warunkową na sezon 2022

14 grudnia 2021, 12:35
fot. Patryk Stachowiak
Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzje w sprawie licencji na sezon 2022. Stal Gorzów oraz wszystkie kluby PGE Ekstraligi otrzymały licencje warunkowe. W przypadku Stali chodzi o nowe oświetlenie na stadionie i zakup bandy pneumatycznej.

Rozgrywki w nowym sezonie żużlowym zostaną zainaugurowane w piątek 8 kwietnia 2022 roku. Wówczas Stal Gorzów podejmie na własnym torze drużynę z Lublina. Jednak, aby móc rozgrywać zawody na stadionie im. Edwarda Jancarza, klub musi otrzymać licencję. 

Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła właśnie decyzję o przyznaniu licencji warunkowej dla Stali Gorzów. Jednak Stal to niejedyny klub z PGE Ekstraligi, który otrzymał licencję warunkową. Jak się okazało, wszystkie drużyny ekstraligowe otrzymały licencje warunkowe.

W przypadku przyznania licencji warunkowych zazwyczaj niezbędne jest dostarczenie określonej dokumentacji bądź też dostosowanie obiektu do nowych wymagań. - W naszym przypadku chodzi o dostosowanie stadionu do nowych wymagań ligi, czyli modernizację oświetlenia murawy oraz zakup nowej bandy pneumatycznej. Licencja warunkowa jest na cały sezon 2022. Jak uzupełnimy braki wymagane przez ekstraligę, wówczas otrzymamy licencję zwykłą – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający klubu sportowego Stali Gorzów.

W budżecie miasta Gorzowa na 2022 rok zapisano 600 tys. zł dotacji dla Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest właścicielem stadionu żużlowego na modernizację oświetlenia murawy. A także 300 tys, zł na zakup nowej bandy pneumatycznej. W przypadku oświetlenia, dwa poprzednie przetargi zakończyły się fiaskiem, ponieważ oferty firm były kosmiczne i opiewały na miliony złotych. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Oferty na oświetlenie stadionu żużlowego wciąż za drogie. Co dalej z inwestycją?”.

- Czekamy na trzeci przetarg na oświetlenie, który Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie ogłosi w styczniu 2022 roku. Wierzymy, że znajdzie się firma, które zrealizuje inwestycję w przeznaczonym budżecie. A nasz klub będzie mógł startować bez problemów na własnych torze – podkreśla dyrektor Michalski.

O co chodzi z oświetleniem stadionu? Według wymogów licencyjnych PGE Ekstraligi murawa na stadionie musi być odpowiednio oświetlona, bo obecnie jest tam po prostu ciemno i przeprowadzając jakąkolwiek dekorację trzeba doświetlać podium przenośnymi lampami. Obecnie murawa jest oświetlona na poziomie 74 luksów, a powinna być na poziomie aż 1200 luksów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości