Wiadomości

Wyższy podatek od nieruchomości w Gorzowie. Wkrótce otrzymasz decyzję

3 lutego 2023, 11:00, red
fot. archiwum
Od 1 stycznia 2023 roku w życie weszła podwyżka podatku od nieruchomości dla mieszkańców Gorzowa. Tym samym gorzowianie zapłacą o 4 grosze więcej za 1 m.kw. w przypadku mieszkania, a o 1,27 zł za 1 m.kw. w przypadku budynku w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Do końca lutego pracownicy Urzędu Miasta Gorzowa będą roznosić decyzje w tej sprawie.

Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w październiku 2022 roku gorzowscy radni głosowali nad uchwałą w sprawie podwyżki podatku od nieruchomości. Jednak zanim doszło do głosowania, wśród radnych wywiązała się dyskusja na temat tego czy konieczne jest podnoszenie stawki podatku od nieruchomości w czasach kryzysu, kiedy mieszkańcy i przedsiębiorcy borykają się z szalejącą inflacją, podwyżkami rat kredytów, gazu czy prądu.

Ostatecznie głosami 10 radnych, uchwała w sprawie podwyżki została podjęta i tym samym od 1 stycznia 2023 roku stawki podatku od nieruchomości wyglądają w następujący sposób - za 1 m.kw. budynku mieszkalnego trzeba będzie zapłacić 0,86 zł, a przypadku budynku, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza jest to 28,67 zł za 1 m.kw. Warto podkreślić, że jest to najwyższa podwyżka jaka miała miejsce do tej pory w Gorzowie. Wcześniej stawki wynosiły odpowiednio 0,77 zł oraz 25,64 zł za 1 m.kw.

Pracownicy Urzędu Miasta Gorzowa rozpoczęli roznoszenie decyzji ustalających wysokość podatku od nieruchomości oraz podatku rolnego na 2023 rok. Roznoszenie decyzji potrwa do końca lutego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości