Wiadomości

Podgórna tonie w błocie. Mieszkańcy: Nie mamy już siły

10 stycznia 2022, 13:20
fot. czytelniczka Beata/archiwum
Błoto, wielkie kałuże i sporych rozmiarów dziury – to obraz ul. Podgórnej w Gorzowie. Mieszkańcy podkreślają, że miasto nie reaguje na ich prośby, a oni już nie mają siły. Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla gorzowian mieszkających na Podgórnej. Droga w najbliższym czasie nie zostanie wyremontowana.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2021 do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócili się mieszkańcy ul. Podgórnej z prośbą o interwencję, ponieważ jak twierdzą, miasto ich ignoruje .- Ulica Podgórna na Zakanalu to droga na terenie miasta, ale wcale tak nie wygląda. Dziury są takie, że przejechanie samochodem graniczy z cudem, a o spacerze z dziećmi można za pomnieć. Nie mówiąc już o samodzielnym powrocie pieszo ze szkoły. Dzwoniliśmy do dyrektora wydziału dróg, ale on ciągle nas zbywa i daje numer do kobiety, która w ogóle nie odbiera telefonu. Już nie wiemy co mamy robić, jesteśmy bezsilni – opisywała czytelniczka Beata, mieszkanka ul. Podgórnej.

Dlatego też mieszkańcy ul. Podgórnej postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wyrównać drogę. - Sąsiedzi postanowili wyrównać drogę na własną rękę i za własne pieniądze, bo koło już można było urwać na dziurach. Płakać nam już się chce, że miasto nas ignoruje – podkreślała pani Beata.

Jeszcze przed świętami zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z prośbą o komentarz w tej sprawie. Natomiast do portalu gorzowianin.com na początku stycznia 2022 roku zaczęli zgłaszać się kolejni mieszkańcy ul. Podgórnej. - Droga jest w fatalnym stanie, nie da się przejechać. Jeden z moich samochodów już od tygodnia jest uziemiony. Prędkość przejazdu to maks 10 km/h . Miasto nadal nie reaguje, a mieszkańcy nie mają już sił – podkreśla czytelnik Marcin.

W końcu, w poniedziałek 10 stycznia otrzymaliśmy odpowiedź od urzędników. Niestety nie mamy dobrych wieści dla mieszkańców ul. Podgórnej. - Z informacji przekazanych przez wydział dróg Urzędu Miasta wynika, że ze względu na ograniczone środki finansowe, w 2022 roku nie jest planowana przebudowa ul. Podgórnej. W miarę posiadanych środków na utrzymanie dróg gruntowych, średnio dwa razy w roku na ul. Podgórnej wydział dróg prowadzi prace, polegające na profilowaniu i zagęszczaniu istniejącej nawierzchni oraz uzupełnianiu nierówności materiałem kamiennym. W 2022 takie prace również zostały zaplanowane przez wydział dróg – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości