• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Podgórna tonie w błocie. Mieszkańcy: Nie mamy już siły

10 stycznia 2022, 13:20
fot. czytelniczka Beata/archiwum
Błoto, wielkie kałuże i sporych rozmiarów dziury – to obraz ul. Podgórnej w Gorzowie. Mieszkańcy podkreślają, że miasto nie reaguje na ich prośby, a oni już nie mają siły. Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla gorzowian mieszkających na Podgórnej. Droga w najbliższym czasie nie zostanie wyremontowana.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2021 do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócili się mieszkańcy ul. Podgórnej z prośbą o interwencję, ponieważ jak twierdzą, miasto ich ignoruje .- Ulica Podgórna na Zakanalu to droga na terenie miasta, ale wcale tak nie wygląda. Dziury są takie, że przejechanie samochodem graniczy z cudem, a o spacerze z dziećmi można za pomnieć. Nie mówiąc już o samodzielnym powrocie pieszo ze szkoły. Dzwoniliśmy do dyrektora wydziału dróg, ale on ciągle nas zbywa i daje numer do kobiety, która w ogóle nie odbiera telefonu. Już nie wiemy co mamy robić, jesteśmy bezsilni – opisywała czytelniczka Beata, mieszkanka ul. Podgórnej.

Dlatego też mieszkańcy ul. Podgórnej postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wyrównać drogę. - Sąsiedzi postanowili wyrównać drogę na własną rękę i za własne pieniądze, bo koło już można było urwać na dziurach. Płakać nam już się chce, że miasto nas ignoruje – podkreślała pani Beata.

Jeszcze przed świętami zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z prośbą o komentarz w tej sprawie. Natomiast do portalu gorzowianin.com na początku stycznia 2022 roku zaczęli zgłaszać się kolejni mieszkańcy ul. Podgórnej. - Droga jest w fatalnym stanie, nie da się przejechać. Jeden z moich samochodów już od tygodnia jest uziemiony. Prędkość przejazdu to maks 10 km/h . Miasto nadal nie reaguje, a mieszkańcy nie mają już sił – podkreśla czytelnik Marcin.

W końcu, w poniedziałek 10 stycznia otrzymaliśmy odpowiedź od urzędników. Niestety nie mamy dobrych wieści dla mieszkańców ul. Podgórnej. - Z informacji przekazanych przez wydział dróg Urzędu Miasta wynika, że ze względu na ograniczone środki finansowe, w 2022 roku nie jest planowana przebudowa ul. Podgórnej. W miarę posiadanych środków na utrzymanie dróg gruntowych, średnio dwa razy w roku na ul. Podgórnej wydział dróg prowadzi prace, polegające na profilowaniu i zagęszczaniu istniejącej nawierzchni oraz uzupełnianiu nierówności materiałem kamiennym. W 2022 takie prace również zostały zaplanowane przez wydział dróg – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości