• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Tak wyglądają nowe schody w parku Róż [zdjęcia]

11 stycznia 2022, 15:35
fot. Anna Kluwak
Do końca stycznia ma zakończyć się rewitalizacja parku Róż w Gorzowie. Wykonawca prowadzi obecnie ostatnie prace m.in. przy jednym z tarasów. Gotowe są za to m.in. schody, które budzą skrajne emocje wśród mieszkańców.

Rewitalizacja parku Róż to jedna z inwestycji, która wzbudza wśród mieszkańców Gorzowa największe emocje i nie ma co się dziwić, bo prace trwają już rok. Iwestycja warta 5 mln 999 tys. zł, która rozpoczęła się w styczniu 2021 roku,  miała się zakończyć pierwotnie pod koniec września, jednak tak się nie stało i wykonawca co jakiś czas informował o nowym terminie realizacji prac. Według najnowszego aneksu do umowy, rewitalizacja parku Róż powinna zakończyć się do końca stycznia 2022 roku. To już piąty termin

We wtorek 11 stycznia wybraliśmy do parku, aby sprawdzić jak wygląda na finiszu prac. Wciąż trwają ostatnie prace przy jednym z tarasów znajdujących się nad brzegiem stawu. Ponadto są prowadzone roboty porządkowe przy alejkach oraz prace związane z wykonaniem nowej ścieżki obok wyremontowanej siedziby ZIPH, w stronę Skweru Wolności. 

Sporo emocji wzbudziła również budowa schodów od strony ronda Kosynierów Gdyńskich. - Czwarty miesiąc leją beton, a one dalej wyglądają tak jak na zdjęciu. Wydaje mi się, że miesiąc temu wyglądało wszystko identycznie. Obstawiam, że jeszcze dwa miesiące będą je kończyć. A nawet dłużej – pisał w lipcu czytelnik Marcin i wcale się nie pomylił. Budowa schodów rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku, a zakończyła w grudniu 2021 roku.

Nowe schody są gotowe i pełnią dodatkową funkcję. Mają tarasy do siedzenia, które są podświetlone. Co do ich wyglądu zdania i funkcjonalności zdania wśród mieszkańców są podzielone. - Postawili na tych schodach nie wiadomo co, ani to ładne, ani funkcjonalne. Jak dla mnie ich wygląd straszy – mówi pan Zbyszek spotkany w parku. - Młodzież będzie miała gdzie wieczorami siedzieć i pić piwo – przyznaje z kolei jego towarzysz. - Wieczorem, jak są podświetlone wyglądają całkiem nieźle – podkreśla pani Aneta. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Jak tłumaczą urzędnicy, na etapie projektowania rozważana była możliwość lokalizacji w ramach przebudowywanych schodów podjazdu dla wózków oraz rampy dla rowerów. Jednak z uwagi na duże różnice wysokości oraz możliwość wejścia do parku dostosowanego dla tych użytkowników przez pozostałe wejścia, odstąpiono ostatecznie z wykonania podjazdu i rampy.

Ponadto w parku jest gotowy „różany zakątek”, gdzie pojawiły się białe ławki, pergole i kosze na śmieci. W pełni wyposażony jest również plac zabaw oraz gotowe są betonowe alejki. Natomiast w stawie jest woda.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/11 Prace w parku Róż na finiszu

1/11 Prace w parku Róż na finiszu

2/11 Prace w parku Róż na finiszu

2/11 Prace w parku Róż na finiszu

3/11 Prace w parku Róż na finiszu

3/11 Prace w parku Róż na finiszu

4/11 Prace w parku Róż na finiszu

4/11 Prace w parku Róż na finiszu

5/11 Prace w parku Róż na finiszu

5/11 Prace w parku Róż na finiszu

6/11 Prace w parku Róż na finiszu

6/11 Prace w parku Róż na finiszu

7/11 Prace w parku Róż na finiszu

7/11 Prace w parku Róż na finiszu

8/11 Prace w parku Róż na finiszu

8/11 Prace w parku Róż na finiszu

9/11 Prace w parku Róż na finiszu

9/11 Prace w parku Róż na finiszu

10/11 Prace w parku Róż na finiszu

10/11 Prace w parku Róż na finiszu

11/11 Prace w parku Róż na finiszu

11/11 Prace w parku Róż na finiszu

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości