• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Kierowcy już jeżdżą nowym wjazdem na os. Europejskie [zdjęcia]

23 grudnia 2021, 10:48
Tuż przed świętami został otwarty nowy wjazd na os. Europejskie. Nowo wybudowana droga połączyła rondo Europejskie z ul. Londyńską. To dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla.

W październiku ruszyła budowa drugiego wjazdu na os. Europejskie, który jednocześnie prowadzi do restauracji McDonald's (na temat jej otwarcia pojawi się osobny artykuł) oraz do sklepu Netto, który zostanie wybudowany obok. Budową nowej drogi łączącej rondo Europejskie z ul. Londyńską zajęła się firma Sigma Group, która jest inwestorem powstającego kompleksu handlowo-usługowego.

Początkowo budową nowej drogi miało zająć się miasto, które miało w budżecie na ten cel zarezerwowane 1,2 mln zł, ale ostatecznie miasto doszło do porozumienia z firmą Sigma Group oraz deweloperem i to właśnie na prywatny inwestor podjął się budowy wjazdu na os. Europejskie.

Prace przy budowie szły pełną parą i na początku grudnia nowa jezdnia była już gotowa, ale jeszcze zamknięta. Wszystko przez to, że wykonawca czekał na uzyskanie odpowiednich pozwoleń na dopuszczenie do użytkowania drogi. Ponadto firma Sigma Group musiała się jeszcze zająć wyprofilowaniem skrzyżowania nowej ulicy z ul. Londyńską.

Jak się okazało, wykonawcy udało się wszystko zrobić jeszcze przed świętami i drugi wjazd na osiedle Europejskie od strony ul. Myśliborskiej został otwarty dla ruchu. Kierowcy mogą korzystać z niego już od tego tygodnia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości