Wiadomości

Remont fontanny w parku Kopernika za ponad 670 tys. zł?

12 stycznia 2022, 11:54
wizualizacja fontanny fot. Water Concept
Jedna firma chce się zająć remontem fontanny w parku Kopernika. Jak się okazało, potencjalny wykonawca chce aż 676 tys. 500 zł za realizację inwestycji. To o ponad 230 tys. zł więcej, niż przeznaczyły na ten cel władze Gorzowa.

Portal gorzowianin.com wielokrotnie informował o tym, że fontanna w parku Kopernika ma zostać wyremontowana. Jej modernizacja znalazła się w planach inwestycyjnych na 2021 rok, ale nie doszła do skutku, ponieważ do pierwszego przetargu nie wpłynęła żadna oferta, więc postępowanie zostało unieważnione.

Pod koniec grudnia 2021 roku władze Gorzowa ogłosiły drugi przetarg na remont fontanny. Urzędnicy czekali na zgłoszenia chętnych firm do środy 12 stycznia 2022 roku. Miasto przeznaczyło na remont fontanny 444 tys. 963 zł. Jak się okazało, do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, a złożyła ją firma Water Control z Rawicza na kwotę 676 tys. 500 zł. To o 231 tys. 537 zł więcej, niż zakładało miasto. 

Teraz urzędnicy będą zajmować się analizowaniem złożonej oferty pod względem formalnym, a władze Gorzowa będą musiały podjąć decyzję czy dołożą brakujące 231 tys. 537 zł czy też unieważnią przetarg. 

Jeżeli przetarg zostanie pozytywnie rozstrzygnięty, wówczas wykonawca będzie miał trzy miesiące od podpisania umowy na przeprowadzenie wszystkich prac remontowych. To oznacza, że fontanna w parku Kopernika będzie mogła odzyskać swój blask jeszcze wiosną 2022 roku.

Modernizacja fontanny w parku Kopernika

W ramach inwestycji ma zostać rozebrana nawierzchnia wokół fontanny i ułożenie nowej z płyt granitowych o wymiarach 60x60 cm. Płyty granitowe szare jasne - wyłożenie zarysu promieni słonecznych oraz płyty czarne - wypełnienie tła pod promienie słoneczne. Płyty pod względem wyglądu i pochodzenia będą zatwierdzane przez nadzór inwestorski w porozumieniu z władzami Gorzowa.

Ponadto potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się remontem niecki fontanny i wymianą 24 sztuk betonowych tryskaczy tzw. „zodiaków” położonych na około fontanny, na nowe wykonane z prefabrykowanego betonu o przyspieszonym czasie wiązania oraz wymienić dysze. Prace będą polegały również na oczyszczeniu i piaskowaniu „grzybków” oraz renowacji ich dysz, posadowionych w części centralnej fontanny.

W ramach inwestycji ma zostać wyremontowany również murek okalający nieckę fontanny, a wierzchnia część murka wykonana z kamienia naturalnego ma zostać wyczyszczona myjką ciśnieniową. Murek od zewnątrz ma zostać odnowiony przy pomocy tynku mozaikowego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości