• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nowe oświetlenie murawy i banda na stadionie żużlowym

4 stycznia 2022, 09:24
fot. Patryk Stachowiak
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie szuka firm, które zajmą się modernizacją oświetlenia murawy na stadionie żużlowym oraz dostarczeniem nowej bandy na tor. Wszystko po to, aby Stal Gorzów mogła otrzymać licencję zwykłą, a nie warunkową na sezon 2022.

Stal Gorzów na sezon 2022 otrzymała licencję warunkową o czym portal gorzowianin.com informował w połowie grudnia 2021 roku w artykule "Stal Gorzów z licencją warunkową na sezon 2022". Wszystko przez to, że trzeba dostosować stadion do nowych wymagać ligi - zmodernizować oświetlenie murawy oraz kupić nową bandę pneumatyczną. W budżecie miasta Gorzowa na 2022 rok zapisano 600 tys. zł dotacji dla Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest właścicielem stadionu żużlowego na modernizację oświetlenia murawy. A także 300 tys, zł na zakup nowej bandy pneumatycznej. 

W przypadku oświetlenia, dwa poprzednie przetargi zakończyły się fiaskiem, ponieważ oferty firm były kosmiczne i opiewały na miliony złotych. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Oferty na oświetlenie stadionu żużlowego wciąż za drogie. Co dalej z inwestycją?”. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie ogłosił właśnie trzeci przetarg na „Modernizację oświetlenia murawy na stadionie żużlowym”. Chętne firmy mogą zgłaszać się do środy 19 stycznia. Dyrektor OSiRu Włodzimierz Rój ma nadzieję, że tym razem oferty będą mieściły się w założonym budżecie. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę i rozstrzygnąć przetarg, wówczas nowe oświetlenie będzie musiało zostać zrobione do 31 maja 2022 roku.

O co chodzi z oświetleniem stadionu? Według wymogów licencyjnych PGE Ekstraligi murawa na stadionie musi być odpowiednio oświetlona, bo obecnie jest tam po prostu ciemno i przeprowadzając jakąkolwiek dekorację trzeba doświetlać podium przenośnymi lampami. Obecnie murawa jest oświetlona na poziomie 74 luksów, a powinna być na poziomie aż 1200 luksów.

Ponadto OSiR szuka firmy, która zajmie się "wykonaniem bandy pneumatycznej ochronnej na tor żużlowy na stadionie żużlowym". Chętne firmy mogą składać swoje ofert do środy 19 stycznia. W tym przypadku banda powinna zostać dostarczona na stadion do 31 marca, czyli tuż przed rozpoczęciem zmagań ligowych.

- Wierzymy, że znajdą się firmy, które zrealizują inwestycje w przeznaczonym budżecie. - Licencja warunkowa dla Stali Gorzów jest na cały sezon 2022. Jak uzupełnimy braki wymagane przez ekstraligę, wówczas otrzymamy licencję zwykłą – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający klubu sportowego Stali Gorzów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości