• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Fontanna w parku Kopernika odzyska blask? Jest kolejne podejście do remontu

28 grudnia 2021, 16:32
wizualizacja fontanny fot. Water Concept
Władze Gorzowa ogłosiły drugi przetarg na remont fontanny w parku Kopernika. Inwestycja obejmie przebudowę nawierzchni wokół fontanny, remont niecki oraz wymianę „zodiaków”. Wykonawca będzie miał 3 miesiące na realizację wszystkich prac.

Portal gorzowianin.com wielokrotnie informował o tym, że fontanna w parku Kopernika ma zostać wyremontowana. Jej modernizacja znalazła się w planach inwestycyjnych na 2021 rok, ale nie doszła do skutku, ponieważ do pierwszego przetargu nie wpłynęła żadna oferta, więc postępowanie zostało unieważnione.

Teraz władze Gorzowa ogłosiły drugi przetarg na remont fontanny w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie, Kostrzynie na Odrą i Dębnie”. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do środy 12 stycznia 2022 roku.

Jeżeli tym razem przetarg zakończy się sukcesem i uda się wybrać wykonawcę, wówczas prace przy remoncie fontanny powinny zakończyć się w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy. To oznacza, że fontanna w parku Kopernika powinna odzyskać swój blask jeszcze wiosną 2022 roku.

Modernizacja fontanny w parku Kopernika

W ramach inwestycji ma zostać rozebrana nawierzchnia wokół fontanny i ułożenie nowej z płyt granitowych o wymiarach 60x60 cm. Płyty granitowe szare jasne - wyłożenie zarysu promieni słonecznych oraz płyty czarne - wypełnienie tła pod promienie słoneczne. Płyty pod względem wyglądu i pochodzenia będą zatwierdzane przez nadzór inwestorski w porozumieniu z władzami Gorzowa.

Ponadto potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się remontem niecki fontanny i wymianą 24 sztuk betonowych tryskaczy tzw. „zodiaków” położonych na około fontanny, na nowe wykonane z prefabrykowanego betonu o przyspieszonym czasie wiązania oraz wymienić dysze. Prace będą polegały również na oczyszczeniu i piaskowaniu „grzybków” oraz renowacji ich dysz, posadowionych w części centralnej fontanny.

W ramach inwestycji ma zostać wyremontowany również murek okalający nieckę fontanny, a wierzchnia część murka wykonana z kamienia naturalnego ma zostać wyczyszczona myjką ciśnieniową. Murek od zewnątrz ma zostać odnowiony przy pomocy tynku  mozaikowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości