• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Brak chętnych na remont fontanny w parku Kopernika [zdjęcia]

6 sierpnia 2021, 10:48
W tym roku fontanna w parku Kopernika nie doczeka się remontu. Wszystko przez to, że do ogłoszonego przetargu przez władze Gorzowa nie zgłosiła się żadna chętna firma. Tym samym przetarg zostanie unieważniony, a miasto będzie musiało rozpisać nowe postępowanie.

Portal gorzowianin.com wielokrotnie informował o tym, że fontanna w parku Kopernika ma zostać wyremontowana. Jej modernizacja znalazła się w planach inwestycyjnych na 2021 rok w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie, Kostrzynie na Odrą i Dębnie”.

Pod koniec lipca władze Gorzowa ogłosiły przetarg na modernizację fontanny. Na ten cel zostało przeznaczone 409 tys. zł. Miasto czekało na zgłoszenia potencjalnych wykonawców do piątku 6 sierpnia.

Jednak jak się okazało, do przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Tym samym postępowanie zostanie unieważnione, a miasto będzie musiało rozpisać kolejny przetarg na wybór wykonawcy. A to oznacza, że fontanna zostanie wyremontowana dopiero w 2022 roku.

Modernizacja fontanny w parku Kopernika

W ramach inwestycji ma zostać rozebrana nawierzchnia wokół fontanny i ułożenie nowej z płyt granitowych o wymiarach 60x60 cm. Płyty granitowe szare jasne - wyłożenie zarysu promieni słonecznych oraz płyty czarne - wypełnienie tła pod promienie słoneczne. Płyty pod względem wyglądu i pochodzenia będą zatwierdzane przez nadzór inwestorski w porozumieniu z władzami Gorzowa.

Ponadto potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się remontem niecki fontanny i wymianą 24 sztuk betonowych tryskaczy tzw. „zodiaków” położonych na około fontanny, na nowe wykonane z prefabrykowanego betonu o przyspieszonym czasie wiązania oraz wymienić dysze. Prace będą polegały również na oczyszczeniu i piaskowaniu „grzybków” oraz renowacji ich dysz, posadowionych w części centralnej fontanny.

W ramach inwestycji ma zostać wyremontowany również murek okalający nieckę fontanny, a wierzchnia część murka wykonana z kamienia naturalnego ma zostać wyczyszczona myjką ciśnieniową. Murek od zewnątrz ma zostać odnowiony przy pomocy tynku mozaikowego. 

 

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości