• Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Boisko na os. Europejskim w Gorzowie. Ma powstać jeszcze w tym roku

26 maja 2023, 15:10, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy os. Europejskiego w Gorzowie od kilku lat walczyli o budowę boiska. W końcu udało się im wygrać głosowanie w kategorii rejonowej w ramach budżetu obywatelskiego 2023. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła właśnie przetarg na prace budowlane. Boisko ma powstać jeszcze w tym roku.

Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Wiele osób zwraca uwagę na brak miejsca, gdzie najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Dlatego mieszkańcy od kilku lat walczyli o budowę boiska na osiedlu – zgłaszali inwestycję do budżetu obywatelskiego czy pisali petycje w tej sprawie do prezydenta Gorzowa.

W końcu, w ubiegłym roku udało się wywalczyć budowę boiska w ramach budżetu obywatelskiego 2023 w kategorii rejonowej. Projekt wygrał w kategorii rejonowej os. Staszica z liczbą 886 głosów, pokonując drugie zadanie „Wymiana nawierzchni asfaltowej na ul. Kołłątaja i ul. Korczaka”, które zdobyło 463 głosy.

Miasto już w ubiegłym roku przygotowało dokumentację projektową boiska oraz otrzymało pozwolenie na budowę boiska przy ul. Brukselskiej na os. Europejskim. Teraz spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na prace budowlane. Chętne firmy mogą zgłaszać się do poniedziałku 12 czerwca.

Wielofunkcyjne boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 20 na 36 metrów ma zostać wybudowane na działce przy ul. Brukselskiej. Będzie można tam grać w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Boisko zostanie ogrodzone piłkochwytami o wysokości 6m z siatki polipropylenowej na słupkach stalowych. Pojawi się także mała architektura, dwie ławki i dwa kosze na śmieci. Wykonany zostanie również chodnik z kostki brukowej betonowej.

Firma, która wygra przetarg będzie miał 5 miesięcy od dnia podpisania umowy na budowę boiska. To oznacza, że boisko na osiedlu Europejskim będzie gotowe jeszcze w 2023 roku, o ile znajdzie się wykonawca.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości