• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 80 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Termin minął. W parku Róż wciąż trwają prace

27 grudnia 2021, 12:52
fot. Damian Pyta
Prace w parku Róż w Gorzowie miały zakończyć się w Wigilię, ale tak się nie stało. Okazuje się, że będzie kolejny termin, a firma zajmująca się inwestycją wykona jeszcze dodatkowe prace.

Według ostatniego aneksu do umowy, rewitalizacja parku Róż powinna zakończyć się do 24 grudnia. Jednak tak się nie stało i robotników prowadzących prace można było spotkać w parku również w święta. Co ciekawe, inwestycja nie zakończy się w 2021 roku, ale prace potrwają aż do końca stycznia 2022 roku. 

- Prace renowacyjne, wynikające z umowy w zasadzie są skończone. Finał opóźniła nieco pogoda. Śnieg i silne mrozy na kilka dni zatrzymały prace - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. Jednak, kiedy wybraliśmy się w poniedziałek 27 grudnia do parku, tam wciąż trwały m.in. prace przy budowie tarasów nad brzegiem stawu.

- W parku zrobione jeszcze zostaną dwie rzeczy, na które zwracali uwagę mieszkańcy, a nie były ujęte w projekcie. Będą uporządkowane przejścia prowadzące do parku i wykonane zostaną dwie ścieżki. Jedna między budynkami w stronę ulicy Kosynierów Gdyńskich, a druga obok wyremontowanej siedziby ZIPH, w stronę Skweru Wolności. Pozwoli to na usunięcie dwóch szpecących miejsc w pobliżu parku i na swobodniejszy dostęp do niego – opowiada Ciepiela.

Jak tłumaczy miasto, jest to możliwe dzięki temu, że pozostało jeszcze trochę środków z dofinansowania i szkoda byłoby ich nie wykorzystać. Prace te wykona firma realizująca przebudowę parku w terminie do końca stycznia 2022 roku. Miasto przygotowuje w tej sprawie aneks do umowy. Tym samym będzie to piąty termin zakończenia inwestycji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości