Wiadomości

Termin minął. W parku Róż wciąż trwają prace

27 grudnia 2021, 12:52
fot. Damian Pyta
Prace w parku Róż w Gorzowie miały zakończyć się w Wigilię, ale tak się nie stało. Okazuje się, że będzie kolejny termin, a firma zajmująca się inwestycją wykona jeszcze dodatkowe prace.

Według ostatniego aneksu do umowy, rewitalizacja parku Róż powinna zakończyć się do 24 grudnia. Jednak tak się nie stało i robotników prowadzących prace można było spotkać w parku również w święta. Co ciekawe, inwestycja nie zakończy się w 2021 roku, ale prace potrwają aż do końca stycznia 2022 roku. 

- Prace renowacyjne, wynikające z umowy w zasadzie są skończone. Finał opóźniła nieco pogoda. Śnieg i silne mrozy na kilka dni zatrzymały prace - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. Jednak, kiedy wybraliśmy się w poniedziałek 27 grudnia do parku, tam wciąż trwały m.in. prace przy budowie tarasów nad brzegiem stawu.

- W parku zrobione jeszcze zostaną dwie rzeczy, na które zwracali uwagę mieszkańcy, a nie były ujęte w projekcie. Będą uporządkowane przejścia prowadzące do parku i wykonane zostaną dwie ścieżki. Jedna między budynkami w stronę ulicy Kosynierów Gdyńskich, a druga obok wyremontowanej siedziby ZIPH, w stronę Skweru Wolności. Pozwoli to na usunięcie dwóch szpecących miejsc w pobliżu parku i na swobodniejszy dostęp do niego – opowiada Ciepiela.

Jak tłumaczy miasto, jest to możliwe dzięki temu, że pozostało jeszcze trochę środków z dofinansowania i szkoda byłoby ich nie wykorzystać. Prace te wykona firma realizująca przebudowę parku w terminie do końca stycznia 2022 roku. Miasto przygotowuje w tej sprawie aneks do umowy. Tym samym będzie to piąty termin zakończenia inwestycji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości