• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

W Gorzowie powstanie pierwszy zielony przystanek

26 grudnia 2021, 11:45
fot. Urząd Miasta w Zielonej Górze
W 2022 roku przy ul. Estkowskiego w Gorzowie zostanie wybudowany pierwszy w mieście zielony przystanek. Na ten cel zostało przeznaczone 40 tys. zł.

Na liście inwestycji, które zostaną zrealizowane w 2022 roku pojawiło się kilkadziesiąt nowych pozycji, które zostały przyjęte w ramach autopoprawek do budżetu. Jak się okazuje, władze Gorzowa zamierzają w przyszłym roku wybudować pierwszy w mieście zielony przystanek.

Budowa zielonego przystanku to pomysł z 2019 roku radnej Pauliny Szymotowicz z Koalicji Obywatelskiej, który został zaczerpnięty z podlaskich Siematycz. Wówczas radna napisała do prezydenta Gorzowa interpelację w tej sprawie.

- Żyjące, zielone przystanki komunikacji miejskiej to nowoczesne rozwiązania ekologiczne, które stają się coraz bardziej popularnym i rozpoznawalnym sposobem dbania o środowisko, poczucie komfortu mieszkańców i miejską estetykę wprowadzając zieleń w miejsca, do tej pory dla niej wyłączone. Mogą też łatwo stać się wizytówką miasta, tym bardziej jeżeli połączymy ją w gorzowskich warunkach z komunikacją tramwajową - przekonywała w lutym 2019 roku Paulina Szymotowicz.

Wówczas radna Szymotowicz wskazała trzy lokalizacje, gdzie mogłoby powstać takie przystanki. - Zielone przystanki to bardzo ciekawe rozwiązanie, ale powinny być wprowadzane na etapie przygotowywania koncepcji bądź opracowywania dokumentacji projektowej - odpowiedziała ówczesna wiceprezydent Gorzowa Agnieszka Surmacz.

Jak się okazuje, zielony przystanek, który powstanie w 2022 roku będzie znajdował się przy ul. Estkowskiego. Inwestycja została zapisana pod nazwą „Budowa zielonego przystanku przy ul. Estkowskiego”. Na ten cel zostało zapisane 40 tys. zł.

Z kolei w grudniu 2020 roku dwa pierwsze zielone przystanki powstały w południowej stolicy województwa lubuskiego o czym informował portal lubuskie24.pl w artykule "Zielone przystanki pojawiły się w Zielonej Górze".

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości