Wiadomości

Zabił 4-latka na chodniku. Czeka na akt oskarżenia

19 grudnia 2021, 19:05
fot. archiwum
Trwa śledztwo w sprawie Krystiana K., który śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia i uciekł z miejsca wypadku. Prokurator czeka na opinie biegłych i będzie wnioskował o przedłużenie tymczasowego aresztu 38-latka o trzy miesiące.

Ta tragedia wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Gorzowa, ale również wieloma osobami w całym kraju. W niedzielę 10 października w rejonie skrzyżowania ul. 30 Stycznia i Armii Polskiej, na oczach ojca zginął 4-letni Piotruś. Dziecko zostało śmiertelnie potrącone przez 38-letniego Krystiana K., który kierował chevroletem camaro. Mężczyzna po tym, jak śmiertelnie potrącił 4-latka, uciekł pieszo z miejsca wypadku. Po niespełna 24 godzinach Krystian K. został zatrzymany w hotelu na os. Staszica.

We wtorek 12 października odbyły się czynności procesowe z udziałem 38-latka kierującego chevroletem. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Przyznał się do winy i składał wyjaśnienia. Natomiast sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował Krystiana K. na trzy miesiące. 

To oznacza, że 38-latkowi tymczasowy areszt kończy się w środę 12 stycznia 2022 roku. Dlatego też portal gorzowianin.com postanowił sprawdzić, co dzieje się w sprawie Krystiana K. i czy możemy spodziewać się w najbliższym czasie aktu oskarżenia. 

- Czekamy na kilka opinii biegłych z różnych dziedzin. Został również powołany biegły z zakresu ruchu drogowego. Cały czas prowadzone jest śledztwo i kompletowany jest materiał dowodowy w tej sprawie. Prokurator prowadzący śledztwo zawnioskuje o przedłużenie tymczasowego aresztu o kolejne trzy miesiące - mówi Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Dopiero, kiedy zostanie skompletowany cały materiał dowodowy, prokurator będzie mógł skierować akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Gorzowie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości