Wiadomości

Mieszkańcy bloku przy Sikorskiego od miesiąca nie mają gazu

10 grudnia 2021, 11:16
fot. Marcin Kluwak
Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy, którzy dopytują się, kiedy w końcu gaz wróci do ich mieszkań. Gorzowianie z bloku przy ul. Sikorskiego 12-15 gazu nie mają od miesiąca, a przy Sikorskiego 16-18 od dwóch tygodni.

Od miesiąca mieszkańcy bloku przy ul. Sikorskiego 12-15 są odcięci od gazu. Wszystko przez nieszczelność instalacji gazowej w jednym z mieszkań. Niestety dostawca musiał odciąć gaz w całym budynku, ponieważ nie ma tam zaworów dla poszczególnych klatek czy pięter, ale dla całego bloku. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Cały blok został odcięty od gazu. Mieszkańcy: To skandal". Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy, którzy dopytują się, kiedy w końcu gaz wróci do ich mieszkań. 

- Jedna z mieszkanek zamówiła nową kuchenkę gazową i wynajęła ekipę do jej podłączenia, zamiast zadzwonić z prośbą o pomoc w jej podłączeniu do naszych pracowników. Wynajęte osoby źle podłączyły kuchenkę do zaworów. Po jakimś czasie, ta sama kobieta, poczuła w swoim mieszkaniu zapach gazu i zadzwoniła do pogotowia gazowego, które przyjechało i odłączyło gaz w całym bloku. W tym przypadku trzeba było wezwać naszych pracowników, którzy sprawdziliby szczelność instalacji, a nie odłączali od razu gaz w całym bloku - opowiada Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Z kolei w klatce 16-18 gazu nie ma od 24 listopada. Dlatego też ZGM wybrał dwie firmy, które zajmują się naprawą i wymianą nieszczelnej instalacji gazowej oraz zakładają zawory dla poszczególnych klatek.

- W klatce 12-15 zostały już zainstalowane zawory na klatkach, aby uniknąć w przyszłości sytuacji, że od gazu zostanie odcięty cały blok. Zrobiliśmy próby szczelności, ale okazało się, że były przecieki. Dlatego też trzeba było wymienić całą instalację gazową. Na ukończeniu są prace w klatce nr 15 i jeżeli tutaj wszystko będzie dobrze, to gaz zostanie podłączony i wykonawca przystąpi do kolejnych prac – tłumaczy dyrektor Nowacki.

Z kolei w bloku przy ul. Sikorskiego 16-18 cały czas trwają roboty związane z instalacją zaworów, a następnie zostaną przeprowadzone próby szczelności. Jeżeli okaże się, że są przecieki, to również w tym przypadku będzie trzeba przebudować całą instalację, a to zajmie kolejne tygodnie. 

Jednak jak przyznaje dyrektor Nowacki, największym problemem jest to, że nie wszyscy mieszkańcy wpuszczają pracowników do swoich mieszkań, a bez tego nie da sprawdzić się szczelności instalacji w poszczególnych lokalach. - Kontakt z wieloma właścicielami mieszkań jest utrudniony. Kolejnym problemem jest to, że wspólnoty mieszkaniowe nie mają pieniędzy w funduszu remontowym i nie są w stanie pokryć kosztów prac związanych z naprawą instalacji gazowej. Trzeba pamiętać, że to mieszkańcy ponoszą odpowiedzialność za stan budyku – komentuje dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Ile jeszcze mieszkańcy bloków przy ul. Sikorskiego w Gorzowie będą bez gazu? Tego dokładnie nie wiadomo, jednak dyrektor Nowacki zapewnia, że postarają się zrobić wszystko, aby gaz w mieszkaniach był jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości