• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 60 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Kto i za ile będzie wywoził nasze śmieci? Jest nowy przetarg

8 grudnia 2021, 16:10
fot. czytelniczka Ewelina
Związek Celowy Gmin MG6 ogłosił właśnie drugi przetarg na odbiór odpadów na terenie Gorzowa i podgorzowskich gmin. ZCG MG6 czeka na zgłoszenia firm do poniedziałku 3 stycznia 2022 roku.

Wszyscy mieszkańcy Gorzowa oraz gminy Kłodawa, Deszczno, Santok, Bogdaniec i Lubiszyn od 1 lipca płacą więcej za śmieci. Zamiast stawki 24 zł od osoby, każdy mieszkaniec płaci teraz 32 zł. . Jednak niewykluczone, że w przyszłym roku może czekać nas kolejny wzrost opłat, ponieważ pod koniec lutego 2022 roku kończy się umowa z dotychczasowymi operatorami i ZCG MG6 ogłosił właśnie nowy przetarg na wywóz odpadów na terenie Gorzowa i podogorzwskich gmin. To już drugi postępowanie przetargowe w tej sprawie. Poprzednie zostało unieważnione po wyroku Krajowej Izby Odwoławczej o czym pisaliśmy w artykule „Przetarg na wywóz śmieci został unieważniony!”.

Nowy przetarg został ogłoszony pod nazwą "Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości pozostających w zorganizowanym przez Związek Celowy Gmin MG-6 systemie odbioru odpadów komunalnych w okresie 36 miesięcy". ZCG MG6 czeka na zgłoszenia firm do poniedziałku 3 stycznia 2022 roku. Zamówienie zostało podzielone na trzy części – dotyczy sektora I (gminy Santok, Kłodawa, Deszczno, Lubiszyn i Bogdaniec), sektora II (północna część Gorzowa) i sektora III (południowa część Gorzowa).

To czy wzrosną opłaty, zależy od tego jakie oferty złożą firmy, które przystąpią do przetargu. Jednak ZCG MG6 ma nadzieję, że obecna stawka 32 zł jest wystarczająca i nie trzeba będzie wprowadzać kolejnych podwyżek.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości