Wiadomości

Cały blok został odcięty od gazu. Mieszkańcy: To skandal

12 listopada 2021, 10:00
fot. Marcin Kluwak
Od tygodnia mieszkańcy bloku przy ul. Sikorskiego 12-15 są odcięci od gazu. Wszystko przez nieszczelność instalacji gazowej w jednym z mieszkań. Niestety dostawca musiał odciąć gaz w całym budynku, ponieważ nie ma tam zaworów dla poszczególnych klatek czy pięter, ale dla całego bloku. Mieszkańcy są oburzeni, bo nie wiedzą ile jeszcze nie będą mieli gazu w swoich mieszkaniach.

Od ubiegłego piątku 5 listopada mieszkańcy bloku przy ul. Sikorskiego 12-15 są bez gazu. Jak informują gorzowianie, gaz został odcięty we wszystkich mieszkaniach. Po wymianie liczników i sprawdzeniu instalacji gazowej został odcięty gaz. Dostawca rozkleił na drzwiach oświadczenie o niesprawnej instalacji, ludzie są bez ciepłej wody i bez możliwości gotowania posiłków, a pracownicy ADM po kontakcie telefonicznym lekceważąco odpowiadają że gazu "nie będzie z miesiąc” - opowiada czytelnik Paweł.

- W dniu 5 listopada o godz. 17 z powodu niesprawnej instalacji gazowej, w celu uniknięcia wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców, zamknięto dopływ paliwa gazowego do instalacji w budynku przy ul. Sikorskiego nr... (12, 13, 14 i 15) w Gorzowie Wielkopolskim. Naprawa instalacji gazowej należy do obowiązków właściciela lub zarządcy budynku. Wznowienie dostaw paliwa gazowego możliwe jest po przedstawieniu dostawcy gazu dokumentu potwierdzającego usunięcie nieprawidłowości i szczelność instalacji - czytamy w komunikacie Polskiej Spółki Gazownictwa, który został wywieszony na klatkach.

Mieszkańcy z ul. Sikorskiego 12-15 są oburzeni, ponieważ minął już tydzień, a w bloku wciąż nie ma gazu. Gorzowianie skarżą się, że nie mają jak ugotować obiadu – mając kuchenki gazowe czy wykąpać się w ciepłej wodzie – bo w mieszkaniu są termy gazowe. - Jesteśmy bez gazu już od tygodnia i nie wiadomo, jak długo to jeszcze potrwa. To jest po prostu jakiś skandal - żali się pani Natalia.

Jak tłumaczy ADM nr 3, budynek powstał jeszcze w latach 60 i wówczas nie było takiej technologii jak teraz, że robiono zawory dla poszczególnych klatek czy pięter. Wówczas w przypadku zakładania instalacji gazowej był robiony tylko jeden zawór na cały budynek. Dlatego też w tym przypadku nie można było odłączyć gazu u tylko jednego mieszkańca, ale w całym bloku.

ADM nr 3 musiał ogłosić przetarg na wybór wykonawcy, który zajmie się naprawą nieszczelnej instalacji gazowej i wymianą zaworu. Prace powinny rozpocząć się w poniedziałek 15 listopada. Jednak administrator chce, aby firma zamontowała zawory dla każdej z klatek, więc prace mogą potrwać kilka dni. Tym samym mieszkańcy mogą pozostać bez gazu maksymalnie do końca przyszłego tygodnia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości