Wiadomości

Pobiegną w szczytnym celu. Przed nami Gorzowski Bieg Gwiazdkowy

15 grudnia 2022, 11:28
fot. archiwum/Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W sobotę 17 grudnia w parku Kopernika w Gorzowie zrobi się świątecznie i kolorowo. Wszystko za sprawą IX Gorzowskiego Biegu Gwiazdkowego. Start biegu głównego na 5 km zaplanowano na godz. 12.

Tegoroczna IX edycja Gorzowskiego Biegu Gwiazdkowego odbędzie się w sobotę 17 grudnia w parku Kopernika. Start biegu głównego na 5 km zaplanowano na godz. 12. Tradycyjny, przedświąteczny bieg po zdrowie zawsze odbywa się w szczytnym celu. W tym roku pomoc trafi do Michała Żmudy, który urodził się z bardzo rzadkim  zespołem genetycznym Pfeiffera, Kuby Kanarskiego u którego rozpoznano dziecięce porażenie mózgowe, obustronny niedosłuch i problem z koncentracja wzroku, a także do 8 Gorzowskiej Drużyny Harcerskiej, której zostanie dofinansowany wyjazd na zimowisko.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Można Samemu, które oprócz pomagania zachęca również do aktywności fizycznej, a bieganie jest najprostszą formą ruchu. - Nie każdy musi być pierwszy czy też musi być rekordzistą świata, tutaj liczy się udział i szczytny cel. Każdy z uczestników jest witany na mecie w ten sam sposób i dostaje ten sam medal. Wiele osób bierze udział w tym biegu nie tylko ze względu na to, że jest to bieg przed świętami, ale przede wszystkim dlatego, że jest to bieg charytatywny - opowiada Piotr Wilczewski, prezes Stowarzyszenia Można Samemu.

Na liście startowej biegu głównego na 5 km jest zapisanych na ten moment ponad 360 osób. Natomiast w biegach dziecięcych jest to ponad 150 osób. Termin zgłoszeń online już minął. Chętne osoby będą mogły zapisać się w dniu biegu w biurze zawodów. Limit wynosi 400 zgłoszeń w biegu głównym.

Program Gorzowskiego Biegu Gwiazdkowego

1. biegi dziecięce

- dzieci do 6 lat dystans 100m

godz. 10.30 chłopcy

godz. 10.45 dziewczynki

- dzieci 7-9 lat dystans 200m

godz. 11 chłopcy

godz. 11.10 dziewczynki

- dzieci 10-11 lat dystans 400m

godz. 11.20 chłopcy i dziewczynki

2. bieg główny na 5 km

godz. 12 start biegu głównego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości