Wiadomości

Świąteczne oświetlenie Gorzowa za prawie 500 tys. zł?

7 października 2021, 13:52
fot. archiwum
Miasto otworzyło właśnie jedyną ofertę, która wpłynęła do przetargu na świąteczne oświetlenie Gorzowa. Niestety firma zaoferowała aż 496 tys. 426 zł za wykonanie usługi, czyli o 195 tys. 145 zł więcej, niż zapisało na ten cel miasto. Teraz prezydent Gorzowa będzie musiał zdecydować czy dołoży brakujące pieniądze i rozstrzygnie przetarg czy też go unieważni.

Władze Gorzowa czekały do czwartku 7 października na zgłoszenia firm w ramach przetargu na wykonanie kompleksowej usługi świątecznego oświetlenia na terenie miasta. W budżecie na świąteczne oświetlenie zostało przeznaczone 301 tys. 281 zł. Natomiast do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, która znacznie przewyższa budżet. Firma Polamp z Giżycka zaoferowała 496 tys. 426 zł za świąteczne oświetlenie miasta. To o 195 tys. 145 zł więcej, niż zakładało miasto.

Teraz urzędnicy będą analizowali ofertę, a prezydent będzie musiał zdecydować czy dołoży brakującą kwotę i rozstrzygnie przetarg czy też unieważni postępowanie.

Według zamówienia, potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się dostawą i montażem bożonarodzeniowych ozdób, przyłączeniem ich do sieci, a następnie eksploatację w okresie świątecznym i demontaż w styczniu 2022 roku.
Jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty, wówczas firma będzie miała czas do niedzieli 5 grudnia na zamontowanie oświetlenia świątecznego, tak aby w poniedziałek 6 grudnia Gorzów mógł rozbłysnąć na święta. Ozdoby świąteczne będą świecić do niedzieli 16 stycznia 2022 roku. Następie firma będzie musiała zająć się demontażem ozdób.

Tak będzie błyszczał Gorzów na Święta Bożego Narodzenia

Kolejny rok z rzędu na święta najbardziej będzie błyszczał Stary Rynek wraz z deptakiem oraz Kwadrat. Jednak świąteczne oświetlenie pojawi się również w innych częściach miasta.

Na Starym Rynku pojawi się podświetlony napis 2022, elementy dekoracyjne w postaci bombek 3D, a także kareta wykonana z dwóch półksiężyców - większego i mniejszego, na szczycie których będą znajdować się kule 3D. Dodatkowo półksiężyce mają być ozdobione ornamentami roślinnymi imitującymi pnącza. Oczywiście na Starym Rynku nie zabraknie również żywej choinki.

Z kolei na kwadracie zostanie ustawiona co najmniej 10-metrowa choinka, tuż obok niej pojawi się element 3D w kształcie odwróconego z którego wystają elementy dekoracji w postaci słodyczy (lizaki/cukierki na patyku w różnych kształtach). Nie zbraknie też fotela św. Mikołaja, w którym będzie można usiąść, a całości dopełni figura bałwana.

Ponadto zostaną ozdobione latarnie na moście Staromiejskim, na deptaku przy ul. Sikorskiego, a także wzdłuż ul. Sikorskiego od skrzyżowania z Chrobrego do Dworcowej. Natomiast na skwerze przy ul. Woskowej zostanie ustawiona choinka i dwa anioły 3D. A na rondzie turbinowym przy Walczaka pojawi się podświetlany element w kształcie kielicha z koroną.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości