• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Radni chcą zmian w kursowaniu autobusu linii 128

4 października 2021, 18:21
fot. gorzowianin.com
Pod koniec września do kursowania wróciła linia 128, ale na skróconej trasie, niż miało to miejsce w 2016 rok. Autobus kursuje od przystanku Górczyńska do pętli na Piaskach. Jednak radna Marta Bejnar-Bejnarowicz i radny Robert Surowiec apelują do prezydenta Jacka Wójcickiego, aby trasa autobusu została wydłużona.

Od dwóch tygodniu mieszkańcy Gorzowa mogą ponownie korzystać z linii 128. Ta kursowała od listopada 2015 roku do końca czerwca 2016 roku na trasie os. Górczyn, Piaski i os. Staszica. Połączenie zostało jednak zlikwidowane, bo jak tłumaczyło miasto, zainteresowanie pasażerów było znikome. O powrót tego połączenia apelowała radna Marta Bejnar-Bejnarowicz.

I tak od 20 września, autobus linii 128 wrócił do kursowania, ale na skróconej trasie - od pętli Piaski przy ulicy Kazimierza Wielkiego, przez ul. Puszkina, Wyszyńskiego do przystanku Górczyńska - na wysokości dawnego Tesco. Skrócona trasa nie spodobała się części mieszkańców oraz radnym, którzy apelują o wydłużenie trasy. Interpelację w tej sprawie napisała randa Marta Bejnar-Bejnarowicz oraz radny Robert Surowiec.

- Linia umownie nazwana Górczyn-Piaski musi mieć szersze uzasadnienie ekonomiczne, czyli rozwiązywać więcej problemów, niż tylko połączenie dwóch sąsiadujących osiedli. Wskazałam podczas naszych rozmów, że jedną z największych bolączek transportu miejskiego jest brak skomunikowania Słowianki z resztą miasta. Wskazałam wtedy linię, która cieszyła się dużą popularnością i o której utworzenie postulują sami mieszkańcy, to jest linia na trasie kursującego wiele lat temu autobusu Tesco, który jeździł od Tesco na Górczyńskiej do Tesco na Słowiańskiej. W naszej wersji miałaby ta linia zahaczać o Piaski, a także obsługiwać przystanek przy Słowiance – opisuje radna Marta Bejnar-Bejnarowicz.

Jak podkreśla radna, obecna linia 128 zaczyna się poza największym osiedlem Ustronie i wyłączenie tego osiedla oraz rozpoczęcie linii przy zamkniętym Tesco jest kuriozalne z punktu widzenia polityki transportowej miasta, bo bez powodu wyłącza największe potencjalne potoki pasażerskie z Ustronia.

- To, co Pan zaproponował jest dalece niedoskonałym "bypassem", który sam sobie będzie udowadniał, że się nie opłaca. Proszę o rozszerzenie linii 128 na dłuższy odcinek, bo to, co obecnie zostało uruchomione nie będzie funkcjonowało i szkoda na to pieniędzy - komentuje radna Bejnar-Bejnarowicz.

Z kolei radny Robert Surowiec apeluje, aby przedłużyć linię 128 do pętli Ustronie, ponieważ uczniowie nie mają możliwości bezpośredniego dojazdu do szkół na osiedlu Piaski i muszą się przesiadać. Ponadto chciałby, aby przedłużyć linię 128 aż do pętli Słowiańska, przez os. Staszica (wzdłuż ul. Marcinkowskiego). - Wprowadzenie powyższych rozwiązań polepszy komfort przejazdu dzieci i młodzieży oraz pozwoli na bezpieczne dotarcie do szkół i domów, szczególnie w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym - przyznaje radny Robert Surowiec.

Co na to miasto? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości