• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Eksperyment się nie udał. Linia 128 do likwidacji

27 czerwca 2016, 10:53, aw
fot. Marcin Kluwak
Po kilku miesiącach funkcjonowania linia łącząca os. Górczyn z Piaskami i os. Staszica, która miała być wielkim hitem, okazała się porażką. Efekt? Od 1 lipca na ulicach Gorzowa nie zobaczymy już autobusu 128.

Utworzenie linii 128 kursującej z os. Górczyn przez Piaski na os. Staszica miało być spełnieniem oczekiwań i zapotrzebowania mieszkańców Gorzowa. Tak zapowiadały władze miasta, kiedy 7 listopada 2015 roku autobus wyjechał po raz pierwszy w trasę.  Utworzenie nowej linii było odpowiedzią na petycję gorzowian oraz interpelację klubu Ludzie dla Miasta.

Niestety te siedem miesięcy funkcjonowania linii 128 pokazało, że był to pomimo wszystko pomysł nietrafiony, a autobus po prostu woził powietrze. Jedynie w godzinach szczytu można było zauważyć w środku kilka lub kilkanaście osób. Nigdy autobus nie był wypełniony po brzegi.

Co było do przewidzenia, linia idzie do likwidacji. Zapowiedziały to w krótkim komunikacie władze miasta. – Na czwartek 30 lipca zaplanowano likwidację linii autobusowej nr 128, kursującej w relacji „Słowiańska Tesco – Ustronie”. Przeprowadzone pomiary tzw. napełnienia, potwierdziły iż linia ta była w małym stopniu wykorzystywana przez pasażerów – pisze wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego.

Najprościej mówiąc linia okazała się po prostu nieopłacalna ze względu na znikome zainteresowanie pasażerów. Zresztą to było do przewidzenia z uwagi na fakt, że autobus kursował w niezbyt korzystnych godzinach, a trasa była w jedną stronę przez osiedle Piaski, ale w drodze z os. Staszica na Górczyn już omijała to osiedle.

Jednak w tym wszystkim jest też dobra informacja. Władze miasta planują kolejny eksperyment. Ma być to uruchomienie linii autobusowej 134 na trasie ul. Strażacka – szpital przy Dekerta. Przypominamy, że pod koniec lutego mieszkańcy Zakanala napisali do prezydenta Jacka Wójcickiego petycję w sprawie utworzenia połączenia autobusowego z os. Górczyn.

Jak informuje miasto – autobus 134 ruszy w trasę 1 września 2016 roku i będzie miał charakter pilotażowy. Oby ta linia okazała się sukcesem i nie woziła powietrza, tak jak było to w przypadku 128.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości