Wiadomości

Gorzów na podium w rankingu elektromobilnych miast

24 września 2021, 12:12
fot. archiwum
Polityka Insight we współpracy z Fundacją Promocji Pojazdów Elektrycznych opublikowała drugą edycję raportu „Ranking elektromobilnych miast”. Jak się okazało, Gorzów znalazł się na podium w kategorii ułatwienia dla elektromobilności, gdzie zajął trzecie miejsce tuż za Poznaniem i Szczecinem.

Ranking miast elektromobilnych porównuje 50 największych miast pod względem wprowadzanych rozwiązań na rzecz wsparcia elektromobilności i transportu zeroemisyjnego. Osiągnięcia miast zostały zmierzone za pomocą 27 mierników podzielonych na pięć obszarów działania samorządów: transport elektryczny, transport rowerowy, ułatwienia dla elektromobilności, transport zbiorowy i czyste powietrze. 

Ranking elektromobilnych miast to zestawienie, które pokazuje konkretne zmiany. - Za liczbami, wykresami i miejscami na podium kryją się nowe autobusy elektryczne, redukcja emisji zanieczyszczeń, lepsza infrastruktura rowerowa czy możliwość korzystania z hulajnóg elektrycznych - podkreśla Anna Zielińska-Rakowicz z Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych.

Miasto Gorzów znalazło się na podium w kategorii ułatwienia dla elektromobilności. Na zajęcie trzeciego miejsca przez Gorzów miało wpływ m.in. utworzenie stacji ładowania pojazdów elektrycznych w kilkunastu miejscach na terenie miasta, obecność elektrycznych hulajnóg czy wydatki na transport i inwestycje.  

SZCZEGÓŁOWY RANKING Z PODZIAŁEM NA KATEGORIE

Transport elektryczny
1. Warszawa
2. Katowice
3. Łódź oraz Rzeszów

Transport rowerowy
1. Chorzów
2. Wrocław
3. Warszawa

Ułatwienia dla elektromobilności
1. Poznań
2. Szczecin
3. Gorzów Wielkopolski

Transport zbiorowy
1. Warszawa
2. Wrocław
3. Łódź

Czyste powietrze
1. Wrocław
2. Poznań
3. Lublin


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości