• -1 /-5°
  • Dziś -1°/-7°
  • Jutro -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Skatepark poczeka jeszcze na rozbudowę

27 września 2021, 12:57
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa właśnie otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na rozbudowę skateparku w parku Kopernika. Jednak póki co, z inwestycji nic nie wyjdzie, ponieważ oferty ponad dwukrotnie przewyższają założony budżet. Najtańsza oferta jest wyższa aż o 628 tys. zł. To oznacza, że miasto unieważni przetarg i ogłosi nowe postępowanie.

O rozbudowę obecnego skateparku od dłuższego czasu zabiegała młodzież, która złożyła nawet swój projekt w ramach budżetu obywatelskiego 2021, ale ten nie zdobył wystarczającej ilości głosów i nie miał szans na realizację. W sprawie rozbudowy obiektu wnioskowali również radni. Dlatego też władze Gorzowa zdecydowały wpisać rozbudowę skateparku do budżetu miasta na 2021 rok. Natomiast na początku września został ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy prac.

W poniedziałek 27 września władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły to przetargu. Jak się okazało, dwie firmy chcą się zająć rozbudową skateparku, ale ich oferty są ponad dwukrotnie wyższe, niż to co założyło miasto. Na rozbudowę skateparku przeznaczono 416 tys. 982 zł. Natomiast najtańszą ofertę złożyła firma Techramps z Krakowa na kwotę 1 mln 45 tys. 500 zł, czyli o 628 tys. 518 zł więcej od założonego budżetu. Z kolei firma Altramps z Trzebini chce 1 mln 107 tys. zł – to o 690 tys. 18 zł więcej. 

Tym samym można spodziewać się unieważnienia postępowania i rozpisania przed miasto nowego przetargu. Ten zostanie ogłoszony najprawdopodobniej w październiku, tak aby inwestycja mogła zostać zrealizowana jeszcze w 2021 roku.

Rozbudowa skateparku

 W ramach inwestycji trzeba będzie zająć się demontażem istniejących fragmentów nawierzchni asfaltowych. A także wykonaniem płyty żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu. Oprócz przeszkód wyprofilowanych z płyty żelbetowej zaprojektowano także poręcze stalowe kotwione do nawierzchni. Projektowana płyta żelbetowa posiada spadki ułatwiające płynną jazdę na deskorolkach i rolkach. Całość ma być połączona z obecnym skateparkiem. Ponadto wykonawca ma zamontować oświetlenie i uporządkować teren. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości