• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Na stadionie pojawił się tartan. Nowy obiekt zaczyna nabierać charakteru [film i zdjęcia]

27 września 2021, 16:40
W poniedziałek firma Tamex rozpoczęła układanie tartanu na budowanym stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie. Nawierzchnia tartanowa pokryła niemal całą bieżnię, z wyłączeniem miejsca budowy trybun gdzie pracuje ciężki sprzęt. Nowy stadion lekkoatletyczny powinien być gotowy do 18 marca 2022 roku.

Trwają intensywne prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie. Inwestycją zajmuje się firma Tamex Obiekty Sportowe za kwotę 17 mln 849 tys. zł. Jak zapowiada wykonawca, stadion lekkoatletyczny zostanie wybudowany do 18 marca 2022 roku. Firma Tamex zapewnia 6-letni okres gwarancji obiektu.

W połowie września rozpoczęła się budowa nowych trybun na stadionie o czym informowaliśmy w artykule „Rozpoczęła się budowa trybun na stadionie lekkoatletycznym”. Natomiast w poniedziałek 27 września wykonawca rozpoczął układanie tartanu na bieżni stadionu. Nawierzchnie tartanowe (poliuretanowe) należą do najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych nawierzchni sportowych. Charakteryzują się one wysoką elastycznością oraz stopniem amortyzacji, zapewniając bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Tartan wylewa się na podbudowie betonowej, asfaltowej lub na utwardzonym kruszywie.

W przypadku gorzowskiego stadionu została wykonana podbudowa asfaltowa, natomiast w poniedziałek 27 września wykonawca przystąpił do układania warstwy podkładowej z granulatu SBR i poliuretanu. Wcześnie asfalt musiał zostać dokładnie wyczyszczony z wszelkich zabrudzeń, tak aby zapobiec w przyszłości odklejaniu się tartanu od asfaltu. Następnie zostanie wykonana warstwa użytkowa i zostaną namalowane linie.

Nawierzchnia tartanowa pokryła niemal całą bieżnię, z wyłączeniem miejsca budowy trybun gdzie pracuje ciężki sprzęt. Dzięki nawierzchni w kolorze ceglastym, stadion zaczyna w końcu nabierać charakteru. Ponadto na środkowej płycie boiska pojawi się nawierzchnia trawiasta – jest to niezbędne do przeprowadzania zawodów w rzucie oszczepem czy rzucie młotem. 

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości