Wiadomości

To już jest koniec. Tesco w Gorzowie przeszło do historii

19 sierpnia 2021, 14:34
Kilkanaście minut po godzinie 14 w czwartek 19 sierpnia 2021 roku zostali obsłużeni ostatni klienci w markecie Tesco przy ulicy Górczyńskiej. Sala sprzedażowa jest już całkowicie zamknięta.

Jeszcze parę minut przez 14 „czynna” była lodówka z przecenionymi towarami, usytuowana naprzeciwko kas samoobsługowych. Było tam dosłownie kilka rzeczy, które nie zostały wcześniej sprzedane - głównie nabiał. Wcześniej klienci wywozili towar całymi wózkami, a to, co nie udało się sprzedać, kupowali pracownicy marketu. I tak naprawdę to oni byli ostatnimi klientami, którzy zrobili zakupy w markecie czynnym w Gorzowie nieprzerwanie od blisko 25 lat.

W budynku wciąż czynne były punkty handlowe w pasażu, chociaż najemcy też już się pakowali. Natomiast wejście na salę sprzedaży było oddzielone taśmami. Klienci nie mogli wchodzić na teren sklepu już kilka minut po godzinie 14:00. Wielu klientów odeszło z kwitkiem, bo przyszli robić podstawowe, codzienne zakupy. W ostatni dzień market miał być czynny do 22 - tak jak w pozostałe dni tygodnia. Halę sprzedażową zamknięto jednak o wiele szybciej.

W międzyczasie pracownicy marketu zrywali ze ścian plakaty i wszelkie informacje dotyczące sklepu. Pojawiły się też firmy, które rozkręcały regały.

Jaka będzie przyszłość terenu, na którym znajduje się market Tesco? To bardzo atrakcyjna działka w samym sercu osiedla mieszkaniowego. Pracownicy nieoficjalnie mówili, że w chwili obecnej pod uwagę brane są dwie opcje. Pierwsza - mniej prawdopodobna jest taka, że w budynku powstaną - na wzór znajdującego się nieopodal Kupca Gorzowskiego - boksy sprzedażowe, w których powstaną sklepy. Druga - bardziej prawdopodobna jest taka, że atrakcyjny teren trafi w ręce któregoś z deweloperów i w miejscu Tesco powstaną nowe bloki mieszkaniowe.

W czwartek 19 sierpnia wybraliśmy się z kamerą, aby zobaczyć jak wyglądają ostatnie chwile Tesco. Zobaczcie film z naszego spaceru po święcącym pustkami sklepie. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości