• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

To już jest koniec. Tesco w Gorzowie przeszło do historii

19 sierpnia 2021, 14:34
Kilkanaście minut po godzinie 14 w czwartek 19 sierpnia 2021 roku zostali obsłużeni ostatni klienci w markecie Tesco przy ulicy Górczyńskiej. Sala sprzedażowa jest już całkowicie zamknięta.

Jeszcze parę minut przez 14 „czynna” była lodówka z przecenionymi towarami, usytuowana naprzeciwko kas samoobsługowych. Było tam dosłownie kilka rzeczy, które nie zostały wcześniej sprzedane - głównie nabiał. Wcześniej klienci wywozili towar całymi wózkami, a to, co nie udało się sprzedać, kupowali pracownicy marketu. I tak naprawdę to oni byli ostatnimi klientami, którzy zrobili zakupy w markecie czynnym w Gorzowie nieprzerwanie od blisko 25 lat.

W budynku wciąż czynne były punkty handlowe w pasażu, chociaż najemcy też już się pakowali. Natomiast wejście na salę sprzedaży było oddzielone taśmami. Klienci nie mogli wchodzić na teren sklepu już kilka minut po godzinie 14:00. Wielu klientów odeszło z kwitkiem, bo przyszli robić podstawowe, codzienne zakupy. W ostatni dzień market miał być czynny do 22 - tak jak w pozostałe dni tygodnia. Halę sprzedażową zamknięto jednak o wiele szybciej.

W międzyczasie pracownicy marketu zrywali ze ścian plakaty i wszelkie informacje dotyczące sklepu. Pojawiły się też firmy, które rozkręcały regały.

Jaka będzie przyszłość terenu, na którym znajduje się market Tesco? To bardzo atrakcyjna działka w samym sercu osiedla mieszkaniowego. Pracownicy nieoficjalnie mówili, że w chwili obecnej pod uwagę brane są dwie opcje. Pierwsza - mniej prawdopodobna jest taka, że w budynku powstaną - na wzór znajdującego się nieopodal Kupca Gorzowskiego - boksy sprzedażowe, w których powstaną sklepy. Druga - bardziej prawdopodobna jest taka, że atrakcyjny teren trafi w ręce któregoś z deweloperów i w miejscu Tesco powstaną nowe bloki mieszkaniowe.

W czwartek 19 sierpnia wybraliśmy się z kamerą, aby zobaczyć jak wyglądają ostatnie chwile Tesco. Zobaczcie film z naszego spaceru po święcącym pustkami sklepie. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości