Wiadomości

Remont Trasy Nadwarciańskiej za prawie 1,4 mln zł

28 września 2021, 10:51
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na remont Trasy Nadwarciańskiej. Przebudową drogi na długości około 1,2 km zajmie się firma Eurovia Polska S.A., która złożyła najtańszą ofertę. Inwestycja będzie kosztować miasto prawie 1,4 mln zł. Pierwsze prace powinny rozpocząć się w październiku.

W ubiegłym tygodniu władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę Trasy Nadwarciańskiej. Na inwestycję miasto przeznaczyło 1 mln 500 tys. zł. Najtańszą ofertę złożyła firma Eurovia Polska S.A. na kwotę 1 mln 380 tys. 685,06 zł, a firma Maldrobud zaoferowała 1 mln 449 tys. 780,63 zł za przeprowadzenie prac. Portal gorzowianin.com informował, że rozstrzygnięcie przetargu jest kwestią czasu, ponieważ obie oferty mieściły się w zaplanowanym budżecie.

Zgodnie z naszymi przewidywani, miasto rozstrzygnęło przetarg i inwestycją zajmie się firma Eurovia Polska S.A., która złożyła najtańszą ofertę. Tym samym remont Trasy Nadwarciańskiej będzie kosztował 1 mln 380 tys. 685,06 zł. Jak czytamy w uzasadnieniu, wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu i uzyskał najwyższą ilość punktów w kryteriach, którymi kierował się zamawiający. Była to cena oraz okres gwarancji.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana najpóźniej na początku października, a to oznacza że prace przy przebudowie Trasy Nadwarciańskiej rozpoczną się również w październiku. Firma Eurovia Polska będzie miała dwa miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac. A to oznacza, że inwestycja powinna być gotowa do końca grudnia 2021 roku. 

Wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem istniejącej nawierzchni na wszystkich pasach ruchu, wykonaniem nowej warstwy ścieralnej. W ramach inwestycji zostanie również wykonana regulacja studni kanalizacyjnych i korekta niwelety. 

Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Warto również pamiętać, że do końca listopada będą trwały prace przy remoncie 450-metrowego odcinka ul. Kasprzaka w ciągu drogi krajowej nr 22 pomiędzy zjazdami z węzła drogi ekspresowej S3 w Gorzowie. Tą inwestycją również zajmuje się firma Eurovia Polska.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości