• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelnik: W mieszkaniu jest zimno, a spółdzielnia nie chce uruchomić centralnego ogrzewania

24 września 2021, 11:02
fot. archiwum
Coraz więcej zarządców nieruchomości w Gorzowie składa wnioski do elektrociepłowni o uruchomienie ogrzewania w administrowanych przez nich budynkach. Jednak nie wszyscy decydują się na ten krok, co denerwuje mieszkańców, którzy chcieliby mieć w swoich mieszkaniach po prostu ciepło. Do portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik Jakub, który skarży się na to, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczyn zwleka z rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Sezon grzewczy w Gorzowie powoli rusza. Do PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłowni w Gorzowie wpływa coraz więcej wniosków o uruchomienie centralnego ogrzewania. Na początku tygodnia było to kilkadziesiąt wniosków. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Mieszkańcy chcą uruchomienia centralnego ogrzewania. Kiedy ruszy sezon grzewczy w Gorzowie?”.

Chociaż coraz więcej mieszkańców dopytuje się, kiedy ruszy sezon grzewczy na ich osiedlu, to jak się okazuje, nie wszyscy zarządcy złożyli wnioski o uruchomienie ogrzewania w administrowanych przez nich budynkach. Ogrzewanie zostało włączone m.in. w budynkach administrowanych Wspólnotę Locum, PU-H Domena, Spółdzielnię Mieszkaniową Dolinki czy Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Natomiast do portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik Jakub, który mieszka w bloku gdzie zarządcą jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczyn i skarży się, że spółdzielnia nie zamierza póki co uruchomić sezonu grzewczego.

- W środę 22 września zadzwoniłem do SM Górczyn z zapytaniem o planowany termin uruchomienia centralnego ogrzewania dla budynków mieszkalnych na terenie spółdzielni. Pani ze spółdzielni poinformowała mnie, że odpowiednie pismo zostało już wysłane do elektrociepłowni i w ciągu kilku dni ogrzewanie zostanie włączone. Dzisiaj, w piątek 24 września zadzwoniłem do PEC-u z zapytaniem o plan włączeń CO dla osiedla Górczyn. Pan z PEC-u odpowiedział mi, że nie otrzymał żadnego pisma wskazującego na uruchomienie grzania. Ponownie skontaktowałem się ze SM Górczyn i usłyszałem, że "decyzją prezesa i zarządu pismo o uruchomienie ogrzewania zostało wycofane, ponieważ zarząd obserwuje długoterminowe prognozy pogody, a te zakładają wzrost temperatury do poziomu +22 stopnie w dzień i + 14 stopni w nocy". Ostatnie zimniejsze dni i noce spowodowały wychłodzenie się budynków. W mieszkaniu mam w nocy temperaturę poniżej +16 stopni a w dzień poniżej + 19 stopni. Jest zimno! Marznę ja i moje dzieci. Ponadto w moim bloku zlokalizowana jest suszarnia, z której nie mogę skorzystać. Pranie tam wywieszone nie schnie, tylko gnije – opisuje czytelnik Jakub.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze Spółdzielnią Mieszkaniową Górczyn. - Nasza spółdzielnia nie wysyłała żadnego pisma do elektrociepłowni w sprawie uruchomienia centralnego ogrzewania.  Analizujemy prognozy pogody i to jakie temperatury mają być w ciągu dnia oraz w nocy. W trakcie weekendu temperatury mają wynieść około 22 stopni Celsjusza w ciągu dnia, a w nocy 13-15 stopni. Dlatego też podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu się uruchomieniem centralnego ogrzewania w naszych blokach. Po weekendzie, kiedy temperatury spadną będziemy podejmować decyzję co do rozpoczęcia sezonu grzewczego – komentuje Marcin Michalski, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Górczyn.

Jak podkreśla wiceprezes Michalski, do spółdzielni zgłaszali się również mieszkańcy, którzy nie chcieli, aby centralne ogrzewanie zostało uruchomione już teraz, ponieważ rachunki i tak są wysokie. Natomiast w przypadku wysokich temperatur za oknem, zawory w mieszkaniach byłyby zamknięte, więc ogrzewane byłyby klatki schodowe i pozostałe części wspólne. A to byłoby marnowanie pieniędzy lokatorów, którzy nie korzystaliby z tego ciepła.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości