Wiadomości

Darmowy autobus dla niepełnosprawnych dzieci z "jedynki"

23 września 2021, 09:44, red
Miasto zapewnia transport dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności, a pozostałym uczniom oferuje darmowe przejazdy na trasie z domu do szkoły. Chodzi o uczniów klas IV-VIII, którzy muszą dojeżdżać do budynków przy ulicy Pomorskiej. To tam, w Centrum Kształcenia Zawodowego odbywać się będą zajęcia szkolne.

Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w czasie trwającego remontu szkoły, spowodowały konieczność przeniesienia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych do innych placówek oświatowych. Starano się przy tym wybrać takie miejsca, w których warunki nauki dla uczniów i pracy dla nauczycieli, będą najbardziej korzystne.  

 Uczniowie klas I-III, przez czas remontu, będą uczyć się w budynku w pobliżu dawnej szkoły. Pozostali uczniowie, w placówkach oświatowych na terenie miasta.  Jedno z takich ułatwień wynika z decyzji prezydenta Gorzowa – uczniowie jedynki w roku szkolnym 2021/22 będą zwolnieni z opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej na trasach od miejsca zamieszkania do miejsca nauki. 

Teraz przyszedł czas na kolejne udogodnienie. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 poinformowali władze oświatowe miasta, że dla części uczniów korzystanie z transportu publicznego stanowi pewien problem. Chodzi o posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, szczególnie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Poprosili więc o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. 

Władze miasta po analizie sytuacji zdecydowały, że dla tej grupy uczniów zostanie zorganizowany odrębny transport - realizowany w ramach usługi miejskiego transportu publicznego przez Miejski Zakład Komunikacji - na trasie od budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Dąbrowskiego do budynku przy ulicy Pomorskiej.  

Uczniowie będą wożeni autobusem MZK do szkoły w godzinach porannych oraz odwożeni po skończeniu zajęć. Przystanek dla nich zostanie zlokalizowany w pobliżu Kwadratu. Na początek będzie to tymczasowe miejsce postoju, a po uzyskaniu niezbędnych zgód i pozwoleń, m.in. od policji, zostanie wydzielone miejsce stałe, na czas prowadzenia remontu w szkole.  

Uruchomienie przejazdów powinno nastąpić od 4 października br. Dokładniejsze informacje o terminie, miejscu i godzinach odjazdów i przyjazdów, przekazane zostaną rodzicom i uczniom w najbliższych dniach przez władze szkoły. Opieką nad uczniami zajmą się wychowawcy oraz osoby wyznaczone przez dyrektora szkoły.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości