• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Darmowy autobus dla niepełnosprawnych dzieci z "jedynki"

23 września 2021, 09:44, red
Miasto zapewnia transport dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności, a pozostałym uczniom oferuje darmowe przejazdy na trasie z domu do szkoły. Chodzi o uczniów klas IV-VIII, którzy muszą dojeżdżać do budynków przy ulicy Pomorskiej. To tam, w Centrum Kształcenia Zawodowego odbywać się będą zajęcia szkolne.

Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w czasie trwającego remontu szkoły, spowodowały konieczność przeniesienia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych do innych placówek oświatowych. Starano się przy tym wybrać takie miejsca, w których warunki nauki dla uczniów i pracy dla nauczycieli, będą najbardziej korzystne.  

 Uczniowie klas I-III, przez czas remontu, będą uczyć się w budynku w pobliżu dawnej szkoły. Pozostali uczniowie, w placówkach oświatowych na terenie miasta.  Jedno z takich ułatwień wynika z decyzji prezydenta Gorzowa – uczniowie jedynki w roku szkolnym 2021/22 będą zwolnieni z opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej na trasach od miejsca zamieszkania do miejsca nauki. 

Teraz przyszedł czas na kolejne udogodnienie. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 poinformowali władze oświatowe miasta, że dla części uczniów korzystanie z transportu publicznego stanowi pewien problem. Chodzi o posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, szczególnie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Poprosili więc o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. 

Władze miasta po analizie sytuacji zdecydowały, że dla tej grupy uczniów zostanie zorganizowany odrębny transport - realizowany w ramach usługi miejskiego transportu publicznego przez Miejski Zakład Komunikacji - na trasie od budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Dąbrowskiego do budynku przy ulicy Pomorskiej.  

Uczniowie będą wożeni autobusem MZK do szkoły w godzinach porannych oraz odwożeni po skończeniu zajęć. Przystanek dla nich zostanie zlokalizowany w pobliżu Kwadratu. Na początek będzie to tymczasowe miejsce postoju, a po uzyskaniu niezbędnych zgód i pozwoleń, m.in. od policji, zostanie wydzielone miejsce stałe, na czas prowadzenia remontu w szkole.  

Uruchomienie przejazdów powinno nastąpić od 4 października br. Dokładniejsze informacje o terminie, miejscu i godzinach odjazdów i przyjazdów, przekazane zostaną rodzicom i uczniom w najbliższych dniach przez władze szkoły. Opieką nad uczniami zajmą się wychowawcy oraz osoby wyznaczone przez dyrektora szkoły.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości