• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Gorzów chce wydać ponad 10 mln zł na organizację Grand Prix

22 września 2021, 21:02
fot. archiwum
Podczas wrześniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zdecydują czy miasto zaciągnie ponad 10 mln zł kredytu na organizację turniejów Grand Prix w latach 2022-2025 w Gorzowie. Jak tłumaczy wiceprezydent Domagała, oferta głównego organizatora jest o wiele ciekawsze od tej, którą proponowano w poprzednich latach i miasto Gorzów ma na niej skorzystać.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Na początku września portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa wspólnie z klubem Stal Gorzów chcą, aby turniej Grand Prix wrócił do naszego miasta. Turnieje Grand Prix w Gorzowie miałyby zostać zorganizowane latach 2022-2025. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule „Turniej Grand Prix wróci do Gorzowa? Jest na to spora szansa”.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Jak się okazuje, to czy Gorzów zorganizuje Grand Prix zależy również w dużej mierze od gorzowskich radnych, którzy w środę 29 września podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa będą głosować nad uchwałą w sprawie „zaciągnięcia zobowiązania na rok 2022, 2023, 2024 i 2025". Pod tą nazwą kryje się zaciągnięcie kredytu w wysokości 10 mln 242 tys. 916 zł przez miasto Gorzów na sfinansowanie organizacji i nabycia praw do Grand Prix, a dokładnie czterech turniejów Grand Prix na żużlu w latach 2022-2025. 

Koszt organizacji turniejów w poszczególnych latach ma wyglądać następująco: 2022 rok - 2 mln 363 tys. 57 zł, 2023 rok - 2 mln 626 tys. 619 zł, 2024 rok - 2 mln 626 tys. 619 zł oraz w 2025 roku - 2 mln 626 tys 619 zł. To potwierdza informacje portalu gorzowianin.com, że Gorzów za jeden turniej Grand Prix miałby płacić około 500 tys. euro.

- Zarząd Discovery przygotował zupełnie nowy projekt organizacji zawodów żużlowych o tytuł mistrza świata. Oprócz głównego turnieju Grand Prix o tytuł indywidualnego mistrza świata jako zawody towarzyszące odbywać się będą w podobnym formacie turnieje dla zawodników do 17 oraz 21 lat. Jednorazowy event będzie obejmować organizację trzech turniejów dla wyżej wymienionych grup wiekowych. Oprócz wytycznych organizacyjnych, zarząd firmy Discovery przygotował listę potencjalnych miast, w których w pierwszej kolejności chciałby organizować poszczególne eliminacje. W Polsce wytypowano trzy najbardziej dla nich interesujące miasta. Gorzów znalazł się w wyróżnionej trójce. Za kandydaturą naszego miasta przemawiała przede wszystkim dwukrotny mistrz świata na żużlu Bartosza Zmarzlika oraz posiadane już spore w tej kwestii doświadczenie w organizacji turniejów i wysoka ocena jaką otrzymaliśmy od poprzednich organizatorów z BSI – opowiada Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Z pieniędzy, które zapłaci Gorzów za organizację turnieju – 500 tys. euro, grupa Discovery przeznaczy 250 tys. euro na kampanię reklamową naszego miasta jako ważnego celu turystycznego Europy. Discovery pokrywać będzie koszty nagród pieniężnych, produkcji telewizyjnej, pomiaru czasu, boków, sceny centralnej oraz ceremonii otwarcia i zamknięcia zawodów. Discovery pokryje też koszty organizacji strefy kibica, a dochody z gastronomii zostaną przekazane organizatorom. Firma weźmie również na siebie koszty związane z podróżą i zakwaterowaniem swojego personelu.

- Warto także wziąć pod uwagę, że Discovery oferuje bardzo atrakcyjne pakiety reklamowe. Oferta nowego, głównego organizatora jest o wiele ciekawsze od tej, którą proponowano w poprzednich latach – podkreśla wiceprezydent Domagała.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości